Eesti uudised

Endine kohtunik kaitseb ahistamissüüst pääsenud poiste kohtuotsust (52)

Siim Randla, 30. märts 2015 07:00
Foto: TEET MALSROOS
Ühiskondliku arvamuse ja kriminaalmenetluse reeglid süüdimõitmiseks ei pruugi kokku langeda, ütleb endine Euroopa inimõiguste kohtunik Rait Maruste 12aastase tüdruku seksuaalrünnaku juhtumi kohta, kus poisid pääsesid vägistamissüüdistusest.

Kriminaalkohtu menetluses kellegi süüdimõistmine rajaneb kindlatele reeglitele, seejuures on määravaks süü tõendatus kindlate, ümberlükkamatute tõenditega, selgitab Maruste. Ta ütleb, et tõendamatuid kahtlustusi tuleb tõlgendada süüdistava(te) kasuks. "Esitatud süüdistuse tõendatust hindasid kohtud selleks ettenähtud korras kriminaalmenetluse põhimõtete kohaselt.

Seega vägistamissüüdistus, nagu see esitati, jäi tõendamata. Jääb aga arusaamatuks, miks ei esitatud süüdistust vägivalla või sellega ähvardamisega seoses – avaliku info põhjal ei ole seda teada ega seepärast ka mõistetav," ütleb Maruste. Ta märgib, et õigusemõistmise ajaloos on avaliku arvamuse ja hoiakute alusel inimesi isegi surma mõistetud (Dreyfus), aga hiljem on selgud, et see oli ekslik.

Samal teemal

08.08.2015
Maruste: nägu katva riietuse keelamine on põhjendatud
23.03.2015
Advokaat ahistamisjuhtumist: õiglane lahendus pole alati seaduslik ja vastupidi
19.03.2015
Vägistamiskatse pärast kohtu all olnud nooruki ema: meedia käsitles juhtumit ühekülgselt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee