Küünlad ja lilled Germanwingsi peakorteri juures.Foto: Reuters / Scanpix
Õhtuleht.ee 29. märts 2015 11:42
Saksa lennukompanii Germanwingsi lennuki kapten jättis abipiloot Lubitzi üksi juhtkabiini, sest ta läks tualeti, kirjutas Saksa väljaanne Bild am Sonntag. Ajaleht tugineb ariklis helisalvestisele vestlusest kapteni ja kaaspiloodi vahel.

Väljaande informatsiooni kohaselt ütles kapten kaaspiloodile, et ei jõudnud Barcelonas tualetis käia, mispeale Lubitz lubas lennukit niikaua juhtida. Mõne minuti pärast loovutas kapten juhtimise kaaspiloodile ja lahkus kabiinist.

Kui kapten naasis ja pärast korduvaid katseid kokpiti sisse ei saanud, karjus ta: "Tee see kuradi uks lahti!"  Samuti on hetk enne kokkupõrget mäega kuulda reisijate karjeid.

Uurijad on jõudnud lennuki musta kasti helisalvestise põhjal järeldusele, et kaaspiloot Andreas Lubitz sulges end kokpitti, ei lasknud sealt korraks väljunud kaptenit tagasi ning juhtis lennuki sihilikult laskumisele, nii et see sõitis vastu mäekülge tükkideks.

Teisipäeval Barcelonast Düsseldorfi teel olnud Airbus A320 hakkas Prantsuse Alpide kohal seletamatult laskuma ja põrkas vastu mäekülge. Purunenud lennukis sai surma 150 inimest.

Samal teemal

Kommentaarid  (35)

Kristiina 30. märts 2015 23:42
Hirmus segasena on inimene võimeline vanduma. Ükskõik kui haritud oleks. Isegi enesekaitseks tapma ja peksma ollakse võimelised. Kui see uks oleks avanenud siis oleks normaalne lihtsalt tüübi oimetuks tagunud kui too poleks juhtimist üle andnud. Surmahirmus tehkase kõike,eriti kui vaja päästa kedagi(149 süütut)
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS