Maailm

Germanwingsi kapteni viimased sõnad suitsiidipiloot Lubitzile: "Tee see kuradi uks lahti!" (35)

Õhtuleht.ee, 29. märts 2015 11:42
Küünlad ja lilled Germanwingsi peakorteri juures.Foto: Reuters / Scanpix
Saksa lennukompanii Germanwingsi lennuki kapten jättis abipiloot Lubitzi üksi juhtkabiini, sest ta läks tualeti, kirjutas Saksa väljaanne Bild am Sonntag. Ajaleht tugineb ariklis helisalvestisele vestlusest kapteni ja kaaspiloodi vahel.

Väljaande informatsiooni kohaselt ütles kapten kaaspiloodile, et ei jõudnud Barcelonas tualetis käia, mispeale Lubitz lubas lennukit niikaua juhtida. Mõne minuti pärast loovutas kapten juhtimise kaaspiloodile ja lahkus kabiinist.

Kui kapten naasis ja pärast korduvaid katseid kokpiti sisse ei saanud, karjus ta: "Tee see kuradi uks lahti!"  Samuti on hetk enne kokkupõrget mäega kuulda reisijate karjeid.

Uurijad on jõudnud lennuki musta kasti helisalvestise põhjal järeldusele, et kaaspiloot Andreas Lubitz sulges end kokpitti, ei lasknud sealt korraks väljunud kaptenit tagasi ning juhtis lennuki sihilikult laskumisele, nii et see sõitis vastu mäekülge tükkideks.

Teisipäeval Barcelonast Düsseldorfi teel olnud Airbus A320 hakkas Prantsuse Alpide kohal seletamatult laskuma ja põrkas vastu mäekülge. Purunenud lennukis sai surma 150 inimest.

Samal teemal

02.04.2015
Katastroofikohast on leitud mitu telefoni
31.03.2015
Prokurör: Lubitzil olid minevikus enesetapumõtted
31.03.2015
Saksa piloodid: uus kokpiti kaheinimesereegel on mõttetu
30.03.2015
Germanwingsi piloot Lubitz plaanis enesetappu ja käis psühhoteraapias

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee