Eesti uudised

Ratastoolis on lihtsam olla riigikogulane kui juhtida Tallinna linna (19)

Andres Tohver, 28. märts 2015 07:00
TALLINNA LINNAVOLIKOGU: Kas varsti pääseb siia ka ratastooliga?Foto: ARNO SAAR
Edgar Savisaare ootamatu haigestumine on pannud spekuleerima, kas ta jätkab poliitikas ja kui, siis kas riigikogus või Tallinna linnapeana. Kuidas sobivad need kohad ratastoolis liikumiseks?

Riigikogu majandusosakonna juhataja Argo Koppeli sõnul alustati invaliididele vajalike ümberehitustega juba tosina aasta eest. Esimese etapina valmis 2003. aastal lift ja kaldtee riigikogu L-tiiba.

Teises etapis ehitati 2007. aastal lift P-tiiba. 2012. aastal – ja siin oli oluline roll kaitseminister Mart Laari insuldil – sai riigikogu ratastooli trepitõstuki.

Tallinna linnavalitsuse hoones Vabaduse väljak 7 on erivajadusega kodanike teenindamisele mõeldud. "Viimased ümberehitused linnakodanike teenindamiseks toimusid 2014. aastal suvel," selgitab Raepress.

Erivajadustega inimestele on tagatud juurdepääs ka kõikide linnaosade teenindussaalidesse. Nii ei ole see aga Tallinna linnavolikogu hoones Vana-Viru 12.

"Vanadesse hoonetesse kaldteede ja liftide ehitamine on kallis ja ka tehniliselt keeruline. Tüüpiline on Tallinna volikogu hoone, kus istungisaal asub kolmandal korrusel ja ratastoolis ligi ei pääse. Samas ütleb seadus, et kõik kodanikud võivad käia kuulamas volikogu istungeid," ütleb Ants Leemets, kes oli 12 aastat Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liidu president.

On siiski tõenäoline, et Savisaare linnapeana jätkamise korral ehitatakse ka Tallinna linnavolikogu hoonesse sobilik invalift ja ratastooli trepitõstuk.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee