Psühhiaater Christian Lüdke rääkis ajalehele Bild, et inimestel, kes lähevad nõndanimetatud laiendatud enesetapule, on ühtaegu nii soov surra kui soov tappa. Nad peidavad endas uskumatut agressiivsust ja viha. Nad on depressiivsed, kuid oskavad seda varjata.
Lüdke sõnul peavad laiendatud suitsiidi kavandavad inimesed oma kannatuste põhjustajaks teisi inimesi, oma perekonda ja laiemalt kogu ühiskonda. Just seetõttu võtavad nad õiguse koos endaga palju inimesi surma kaasa võtta.
Psühholoog usub, et sakslane Andreas Lubitz (27) oli teisipäevast surmalendu pikalt ette kavandanud ning selle fantaasias sadu kordi läbi mänginud.
"Otsus end ja veel 149 inimest surma viia ei sündinud afektiseisundis," arvab doktor Lüdke.
Uurijad loodavad surmapiloodi Andreas Lubitzi tegutsemismotiivide kohta selgust saada tema arvutist. Mis veebilehekülgi ta külastas? Millistes foorumites oli ta aktiivne? Kellega vahetas ta meile? Ehk heidavad nende küsimuste vastused valgust katastroofi põhjustele.
Saksa meedia rõhutas eile, et läbiotsimisel leiti Andreas Lubitzi kodust katkirebitud haigusleht, mille kohaselt ei oleks ta teisipäeval tohtinud lennukit juhtidagi. See tähendab, et noor piloot varjas tööandja eest oma haigust.
Ajalehe Bild andmetel oli Andreas Lubitzi 2008. aastal alanud piloodiõpingutes pikem vaheaeg. 2009. aastal diagnoositi tal raske depressioon ja ta sai korduvalt psühhiaatrilist ravi.
Paar tuttavat viitasid, et Andreas Lubitz kannatas läbipõlemise all. Tegemist on kompleksse häirega, mille tunnusteks võivad olla suur väsimus, kurnatus ja kõigesse ümbritsevasse tohutult negatiivne suhtumine.
Düsseldorfi prokuratuuri eilse teate kohaselt Andreas Lubitzi kodust hüvastijätukirja ei leitud. Kui kõik jutud Andreas Lubitzi psüühilistest hädadest vastavad tõele, tekib õigustatud küsimus, kuidas usaldati talle suure reisilennuki juhtimine.
34 KOMMENTAARI