Maailm

Uudist täiendatud kell 14.30!

Surmalennuki piloot Lubitz oli õnnetuse päeval haiguslehel, kuid varjas seda (113)

Toimetas Kristin Aasma, 27. märts 2015 19:49
Foto: Reuters / Scanpix
Lufthansa tütarettevõtte Germanwingsi surmalennuki piloodil Andreas Lubitzil (27) oli isiklikus elus kriis – tema suhe elukaaslasega oli purunenud. Düsseldorfi prokuröride teatel oli Lubitz haige ning ravil, kuid ta varjas seda oma tööandja ees.

Lubitzil oli varem olnud psüühilisi probleeme ning sellest oli teadlik ka mehe tööandja Lufthansa, kirjutas Daily Mail. 2008. aastal tunnistati Lubitz lendurina sobimatuks, sest ta oli depressiooni tõttu poolteist aastat ravil.

Samal teemal

Andreas Lubitz naasis Lufthansa lennukooli, kordas mõned kursused ning sai lenduriks 2013. aastal. Tema õpingukaaslane rääkis Frankfurter Allgemeine Zeitungile, et Lubitzit oli vaevanud läbipõlemine. Lendur oli fitnessi-fanaatik ning osales pikamaajooksudes.

Noormees oli pärit nö korralikust perekonnast – ta isa on edukas ärijuht ja ema klaveriõpetaja. Perel piisas raha poja lennundustundideks kohalikus lennuklubis Luftorts Club Westerwald. Lennutrennis hakkas poiss käima 14aastasena, kirjutab telegraph.co.uk.

Montabauri naabrite sõnul oli Andreas Lubitz viisakas, kuid mitte just seltsiv mees.

Neljatunnise läbiotsimise käigus tassisid uurijad eile Lubitzi kodust Düsseldorfis ja vanematekodust Koblenzi lähedal Montabauris välja mitu kotti ja kasti, sh arvuti, rüperaali ja muid dokumente. Politsei otsis läbi ka mehe endise sõbratari kodu.

Praeguseks on avaldatud, et Düsseldorfi kodus tegi politsei "märkimisväärse avastuse", mis võib valgust anda motiividele, miks Lubitz Airbus 320 koos iseenda ja 149 inimesega vastu mäge juhtis. Politsei ei ole avaldanud üksikasju, kuid on kinnitanud, et selles ei olnud enesetapu märke.

Täna pärastlõunal teatasid meediakanalid, et Lubitz varjas tööandjate eest üksikasju oma haiguse kohta. Uurimist läbi viinud Düsseldorfi prokurörid ei avaldanud, mis haigus Lubitzil oli, kirjutas BBC. Kuid Saksa meedias on öeldud, et lennundusvõimude dokumentides on väidetud, et mees kannatas depressiooni all ning vajas jätkuvalt hinnangut.

Süüdistajad on endiselt seisukohal, et Lubitzi tegevusel puudusid poliitilised või religioossed motiivid ning samuti ei ole leitud ühtki märki, et mees oleks ennast tappa tahtnud.

Prokurörid on juba varem teatanud, et Lubitzi elukohast leitud arstlikud dokumendid viitavad "haigusele ning talle määratud meditsiinilisele ravile", kuid "kadunuke oli seda oma tööandja eest varjanud".

Reedel andis Düsseldorfi prokuratuur teada, et Lubitzi kodust leiti puruksrebitud haiguslehed, millest üks kehtis ka surmalennu päeval. Germanwingsi esindajad teatasid, et lennufirmal polnud oma töötaja haigusest vähimatki aimu.

Lufthansa ja teised Saksa lennufirmad seadsid sisse nõude, et kokpitis peab olema pidevalt kaks inimest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee