Foto: Reuters / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 27. märts 2015 19:49
Lufthansa tütarettevõtte Germanwingsi surmalennuki piloodil Andreas Lubitzil (27) oli isiklikus elus kriis – tema suhe elukaaslasega oli purunenud. Düsseldorfi prokuröride teatel oli Lubitz haige ning ravil, kuid ta varjas seda oma tööandja ees.

Lubitzil oli varem olnud psüühilisi probleeme ning sellest oli teadlik ka mehe tööandja Lufthansa, kirjutas Daily Mail. 2008. aastal tunnistati Lubitz lendurina sobimatuks, sest ta oli depressiooni tõttu poolteist aastat ravil.

Andreas Lubitz naasis Lufthansa lennukooli, kordas mõned kursused ning sai lenduriks 2013. aastal. Tema õpingukaaslane rääkis Frankfurter Allgemeine Zeitungile, et Lubitzit oli vaevanud läbipõlemine. Lendur oli fitnessi-fanaatik ning osales pikamaajooksudes.

Noormees oli pärit nö korralikust perekonnast – ta isa on edukas ärijuht ja ema klaveriõpetaja. Perel piisas raha poja lennundustundideks kohalikus lennuklubis Luftorts Club Westerwald. Lennutrennis hakkas poiss käima 14aastasena, kirjutab telegraph.co.uk.

Montabauri naabrite sõnul oli Andreas Lubitz viisakas, kuid mitte just seltsiv mees.

Neljatunnise läbiotsimise käigus tassisid uurijad eile Lubitzi kodust Düsseldorfis ja vanematekodust Koblenzi lähedal Montabauris välja mitu kotti ja kasti, sh arvuti, rüperaali ja muid dokumente. Politsei otsis läbi ka mehe endise sõbratari kodu.

Praeguseks on avaldatud, et Düsseldorfi kodus tegi politsei "märkimisväärse avastuse", mis võib valgust anda motiividele, miks Lubitz Airbus 320 koos iseenda ja 149 inimesega vastu mäge juhtis. Politsei ei ole avaldanud üksikasju, kuid on kinnitanud, et selles ei olnud enesetapu märke.

Täna pärastlõunal teatasid meediakanalid, et Lubitz varjas tööandjate eest üksikasju oma haiguse kohta. Uurimist läbi viinud Düsseldorfi prokurörid ei avaldanud, mis haigus Lubitzil oli, kirjutas BBC. Kuid Saksa meedias on öeldud, et lennundusvõimude dokumentides on väidetud, et mees kannatas depressiooni all ning vajas jätkuvalt hinnangut.

Süüdistajad on endiselt seisukohal, et Lubitzi tegevusel puudusid poliitilised või religioossed motiivid ning samuti ei ole leitud ühtki märki, et mees oleks ennast tappa tahtnud.

Prokurörid on juba varem teatanud, et Lubitzi elukohast leitud arstlikud dokumendid viitavad "haigusele ning talle määratud meditsiinilisele ravile", kuid "kadunuke oli seda oma tööandja eest varjanud".

Reedel andis Düsseldorfi prokuratuur teada, et Lubitzi kodust leiti puruksrebitud haiguslehed, millest üks kehtis ka surmalennu päeval. Germanwingsi esindajad teatasid, et lennufirmal polnud oma töötaja haigusest vähimatki aimu.

Lufthansa ja teised Saksa lennufirmad seadsid sisse nõude, et kokpitis peab olema pidevalt kaks inimest.

Samal teemal

Kommentaarid  (113)

LENDAV HULLER 28. märts 2015 17:55
Aeroplaanis lõbu laialt nagu Tivolis.
Rahu -rahu... 28. märts 2015 17:26
Kallid kommenteerijad , palun kirjeldage kuidas oleks võimalik tänapäeval hinnata sobivat pilooti kes oleks üdini puhas mõtetest . Piloot kes läheb tööle ja kui tal tekib juba mõte kodustest , siis jalaga p...e ja ongi töötu . Selline inimene8 saab olla ainult robot ! Igasugused psühholoogid(mõnikord nad vajavad ise ravi) kes midagi usuvad ja arvavad see ei ole KINDEL TÕEND . Tegelikult oleks vist õige kui leitakse kindlad tõendid mis kinnitab enesetapu plaanist või kavatsusest mida plaanis teha lennukis , koos reisijatega. Isegi kui plaanis teha enesetappu kellestki lahku minnes ei tähenda veel seda ,et plaanis seda lennukit juhtides . Lennuk on siiski õhu sõiduk ja ei ole igavene.
Kui minu teha oleks siis uuriks kuidas temasse suhtus kaaspiloot ,said nad läbi olid nad omavahel sõjas jne. Kui olid sõbrad ei usu, et võiks sõber sõbra tappa oma probleemi pärast ja kui olid vaenuajal siis ei tohiks firma neid koos lendama lasta . Siin kohal uuriks ka lennufirmat puuduliku tööeest.
Lõpetuseks: Olgu see viimane kord kui midagi alla sajab ja süüdistused mis põhinevad oletustel ja arvamustel ei tee veel süüdlaseks sest süüdlane võib olla ka halb juhus !
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS