Eesti uudised

Koalitsiooniläbirääkimistel ei sündinud kolmikliitu ka eile (3)

Teet Teder, 27. märts 2015 07:00
Urmas Reinsalu on optimistlik: Koalitsioon tuleb, kuid veel on vaja küsimusi lahendada. Foto: Laura Oks
Ametis olev valitsus pidas eile oma viimase korralise istungi, kuid uut võimuliitu ei sündinud. Samas tahab Reformierakond koalitsioonilepet omakeskis arutada juba homme.

"Kui kujutada seda ette mäkketõusuna ja sealt laskumisega, siis need läbirääkimised on praegu tipus, ehk haripunktis," kommenteeris eile õhtul koalitsioonikõnelusi IRLi esimees Urmas Reinsalu kümmekond minutit pärast järjekordset koosistumist. Lõplikult kolmikliitu ei sündinud.

Samal teemal

"Läbirääkimised jätkuvad. Täna (neljapäeval) arutasime lõimumistemaatikat. Paralleelselt arutasid töörühmad kultuuriküsimusi ja mujal maailmas elavate eestlaste toetamist. Ma arvan, et täna liiguti kindlasti edasi," oli Reinsalu siiski optimistlik.

Samas olevat laual veel suur hulk olulisi küsimusi. "Kesksed maksupoliitilised küsimused, rahalise mõjuga küsimused, väga erinevad teemad, mis on töörühmadest tulnud. Iseenesest on see lahendamist nõudvate küsimuste ring üsna suur."

Läbirääkimiste osalised on öelnud, et tahaksid jõuda leppeni esmaspäevaks. Postimehe andmetel paluti Reformierakonna volikogul olla valmis võimalikuks kogunemiseks juba homme. IRL ja sotsid ei torma oma volikogude kokkukutsumisega. "Õige on see, et esmaspäeval valitakse riigikogu juhatus, aga kindlasti ei tähenda see, kui leppe kogumaht ei ole ära käsitletud, et moodustatav koalitsioon ei võiks ühiselt tegutseda selle valimistel," ütles Reinsalu.

Samal teemal

02.04.2015
Taavi Rõivas: saavutasime kokkuleppe valitsusliidu leppe maksumuses
01.04.2015
Taavi Rõivas: osapooled jõudsid leppe teksti läbiarutamisega lõpuni
30.03.2015
Riigikogu esimehe koha saab SDE, esimese aseesimehe oma IRL
28.03.2015
REINSALU KOALITSIOONIKÕNELUSTEST: mitmes olulises asjas on kokku leppimata