Maailm

Ukrainas sõitis reisibuss maamiinile - neli surnut, kümned vigastatud (4)

Toimetas Kristin Aasma, 26. märts 2015 11:08
Umbes samasugust teed mööda sõites on Ukrainas risk sattuda maamiinile. Fotol on Malaisia lennuki MH17 katastroofipaik 24. märtsil 2015, mil seda uurivad Hollandi eksperdid. Lennuk tulistati Ukrainas alla 17. juulil 2014.Foto: AFP / Scanpix
Ukrainas sõitis reisibuss eile õhtul maamiini otsa. Vähemalt neli inimest sai surma ning 21 vigastada, kirjutab unian.net.

BBC kirjutab, et õnnetus juhtus valitsusvägede kontrolli all olevas Donetski piirkonnas Artemivski kontrollpunkti lähedal. Buss vedas reisijaid Artemivskist Horlivkasse, viimane on aga venemeelsete mässuliste peamine tugipunkt.

Samal teemal

"Esialgsete teadete järgi otsustas bussijuht kontrollpunktist ümber sõita ning liikus mööda muldteed," selgitas Ukraina siseministeeriumi kõneisik Vjatšeslav Abroskin. "Mööda välja sõites sattus tagumine ratas miinile."

Ukraina sõjapiirkonnad on täis maamiine. Sõjategevuses Ukraina valitsusvägede ja venemeelsete separatistide vahel on ametlikel andmetel surma saanud üle 6000 inimese.

Kiiev, Lääne juhid ja NATO on seisukohal, et Venemaa on toetanud venemeelseid separatiste inimeste ja raskerelvastusega. Venemaa on seda eitanud ning kinnitanud, et Ukrainasse on mässuliste poolele võitlema läinud vabatahtlikud.

Samal teemal

26.02.2015
Ukrainas kukkus alla lennuk Valgevene salasigarettidega
17.02.2015
Kuidas elab Ukraina tagalalinn Dnepropetrovsk
17.02.2015
Porošenko: Putini Venemaa ei tunnista enam punast joont
10.02.2015
Eesti toetab Ukraina sõjameditsiini arengut