KEELDUS: Kohtutele hästi tuntud süüdistatav Sven Schüts keeldus kokkuleppemenetlusest. Foto: Alar Truu
Juhan Haravee 26. märts 2015 07:00
"Kui ma selle kokkuleppe vastu võtan, kirjutan alla oma surmaotsusele," ütles eile Harju maakohtus oma kaitsjale üle kümneaastase kurjategijastaažiga Sven Schüts (25) ja loobus mõni hetk hiljem kokkuleppemenetlusest, millega pakuti talle minimaalset nelja-aastast vangistust.

Järjekordse Harju maakohtusse jõudnud süüdistuse kohasel sundis Sven Schüts mullu 5. juulil 62aastast meest Tallinnas Paldiski maantee sularahaautomaadist välja võtma 50 eurot ja talle üle andma.

Keeldumise korral ähvardas Schüts kutsuda lähedalasuvast majast tuttava, kes oleks keeldujale peksa andnud. Invaliidist kannatanu, olles teadlik Schütsi vägivaldsusest ja varasematest vangistustest, võttis ähvardusi tõsiselt.

Uskudes, et väljapressija võibki tuttava kutsuda, kellega koos talle kallale tungitakse, sisestaski mees oma pangakaardi automaati. Õige PIN-koodi sisestamise asemel eksis ta valikuga aga tahtlikult kolm korda, misjärel pangaautomaat neelas kannatanu kaardi.

Schütsile esitati süüdistus väljapressimises. Eilse istungi eel ütles Schüts, et ei kavatse omaks võtta ühe joodiku ütlustele tuginevat süüdistust ja tunnistas, et talle kokkuleppemenetluses pakutud neli aastat vangistust ületab igasuguse mõistlikkuse piiri.

"Narkokuritegude eest süüdi mõistetud jalutavad tingimisi karistustega vabalt ringi, mulle aga tahetakse mingi tühja asja pärast määrata neli aastat vanglat," lausub ta. Paraku unustab kohtualune tõsiasja, et tema kriminaalset staaži võib mõõta juba üle kümne aasta.

Esimest korda tuli vargusega vahele jäänud Schütsil kohtu ette astuda juba 15aastaselt. Hiljem on teda karistatud varavastaste kuritegude, sealhulgas ka röövimiste eest. Kohus pidi juba aastate eest tunnistama, et tingimisi karistustega Schütsi mõjutada ei saa.

Sellegipoolest ei kibele seaduserikkuja tagasi trellide taha, kinnitades oma kaitsjale veendunult, et sealt ei õnnestu tal enam elusana tagasi tulla.

Kui kohus kuuleb süüdistatavalt, et teda ei rahulda varem saavutatud kokkuleppe tingimused, lõpetatakse istung ja süüdistus saadetakse tagasi prokuratuuri.

Kogu menetlus ei kestnud sel päeval üle kümne minuti. Umbes 175 cm pikkune sportliku kehaehitusega Schüts, kelle kasvatamisega olevat tulutut vaeva näinud ainult vanaema, viiakse konvoi saatel kohtusaalist välja.

Kommentaarid  (33)

Karl 15. detsember 2019 02:36
Tegelt polnud tsooniga asjal mingit pistmist,inimene oli psüühikahäiretega ning mõtles,et enese võib-olla tahtmata teeb lõpu endale aga see pole noore mehe mingi edasiviiv teguviis ta püüdis rõhuda enda tervisele,et vanglast uuringutele minna! See,et härra reporter sellises valguses enda ,,loo'' välja kirjutas on ekslik. Tänasel päeval staažiga kriminaalil pole seal mitte ohtu,väiksed kraaklused ehk vendadega tänavalt kellega jagatakse elukohta aastaid. Poiss sai psüühika pärast töövõioime kaotuse.Igal tarvitajal on oma lugu,kel tavalisem a mõnel raskem...hukkamõistu osaliseks saab igasugune elu
28. märts 2015 04:29
Täiesti mõtetu inimene, paandunud narkomaan, teda ei muuda enam miski..
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS