Jevgeni Solovjov.Foto: Mihkel Maripuu/Postimees
Siim Randla 26. märts 2015 07:00
Korruptsioonikuritegudes süüdistatava Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjovi kaitsja, vandeadvokaat Raul Palmaru nõudis kohtus kaitsepolitseile jälitustegevuseks antud loa õigusvastaseks tunnistamist.

Viru ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistatakse Kohtla-Järve linnapead Jevgeni Solovjovi, endist aselinnapead Jüri Kollot, kaht äriühingut ja äriühingutega seotud nelja inimest Kohtla-Järve linna varaliste huvide järgimise kohustuse rikkumises, ametiseisundi kuritarvitamises, konkurentsikuritegudes, hangete teostamisnõuete rikkumises, sellega seonduvate dokumentide vormistamises ja aususe kohustuse rikkumisega seotud kuritegudes.

Solovjovi kaitsja Raul Palmaru esitas Tartu ringkonnakohtule kaebuse, mis puudutas kaitsepolitseile jälitustoiminguteks loa andmist. Asja arutanud Tartu ringkonnakohus ei rahuldanud seda.

Solovjovi esindaja esitas riigikohtule kassatsioonkaebuse. Põhjarannik kirjutas, et advokaatidel pole luba tutvuda jälitustoimiku materjalidega ja on seetõttu seatud prokuratuuriga võrreldes ebavõrdsesse olukorda.

Palmaru taotlus käsitles nii kohtu väljastatud jälituslubasid kui ka prokuröri taotlusi nende väljastamiseks, aga ka jälitustegevust kajastavat toimikut.

Protsess Viru maakohtus jätkub.