Eesti uudised

Virumaal tegid 257 süüdlast karistuseks 4386 tundi tööd (1)

Siim Randla, 26. märts 2015, 07:00
Narva Aleksandri kirik.Foto: ALDO LUUD
Virumaal määrati eelmisel aastal 257 seaduserikkujale kokku 4386 ühiskasuliku töö tundi, mida on tehtud muu hulgas Narva Aleksandri koguduse juures.

Väärtegude puhul, kus karistuseks on määratud arest, või on tasumata jäetud trahvid, on võimalik asenduskaristusena teha üldkasulikku tööd. Sellise karistuse saanute hulk kasvab Ida prefektuuris igal aastal.

Kui ülemöödunud aastal rakendati asenduskaristust eelkõige liiklusseaduse rikkumise korral, siis mullu olid esikohal muud rikkumised: näiteks maksu- ja tolliameti poolt kohtusse saadetud tasumata trahvide asendamine moodustab üle 30% täitmisele tulnud ÜKTst.

Põhiliselt on tegemist tolliseaduse paragrahviga, mis käsitleb kauba ebaseaduslikku toimetamist riiki või riigist välja, selgitas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Mari Riina Rist Õhtulehele. Teisel kohal on liiklusseaduse rikkujatele määratud ÜKT tunnid, millele järgnesid avaliku korra rikkumise ning alkoholiseaduse ja narkorikkumiste eest määratud asenduskaristused.

Ida piirkonnas on ühiskasuliku töö tegijate hulgas narko- ja alkoholisõltuvusega inimesi, seda tõestab ka kõige suurem kohtule arestiks tagasipööramiseks esitatud taotluste arv.

"Võib väita, et selle taga on nõndanimetatud raskem kontingent, kellele ei ole distsipliinitunnetus ja korraldustele allumine omane," ütles Ida prefektuuri üldkasuliku töö spetsialist Svetlana Kropivnitskaja.

Eelmisel aastal täitis ÜKT 257 süüdlast, neist 67 olid varem väärteokorras asenduskaristusena ÜKTd kandnud isikud. Kokku tehti 4386 ÜKT töötundi. Määratud tundide arv ulatub 2–60 tunnini, märkis Rist. Kropivnitskaja sõnul võib süüdlasele tööandjaks olla riigiasutus, omavalitsus või MTÜ.

Piirkonnas asuvatest tööandjatest on ÜKT tegijatele rohkem tööd pakkunud Narva Aleksandri kogudus, Narva linnavalitsus, Rakvere kultuurikeskus, Kunda linnavalitsus ja Sillamäe avatud noorte keskus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee