Laadin videot...
62
fotot
( ALAR TRUU)

Täna meenutati Eestis küüditamise aastapäeva ning selle raames süüdati mälestusküünlad paljudes Eesti paikades.

Eesti Memento ühendused korraldasid kolmapäeval mälestusüritusi üle kogu Eesti. Tartus Pauluse kirikus peeti leinajumalateenistust ja mälestusüritust Rukkilille mälestusmärgi juures Pepleri tänaval. Samuti süüdati sajad küünlad täna Tartu Raekoja platsil.

Kuressaares süüdati küünlad Kudjape kalmistul mälestusmärgi juures, Narvas Memento mälestusmärgi juures ning Pärnus Leinapargis.

Kell 18 süüdati küünlad Tallinnas Vabaduse väljakul.

Nõukogude okupatsioonivõim küüditas 25. märtsil 1949. aastal Venemaale üle 20 000 inimese, kellest paljud jäid sinna igaveseks.

Jaga artiklit

7 kommentaari

K
koplikas  /   10:22, 27. märts 2015
Kostus see mullegi ja ajas tigedaks - ei ole see see päev, mil selline asi kuidagigi vastuvõetav oleks.... (kuigi ilutulestik on kostuv detsembri algusest veebruari lõpuni igaõhtuselt, edasi veidi harvemalt, nii siis tänavu)
M
massikuritegu  /   22:17, 26. märts 2015
Kas Putjat ei kutsutudki mälestustseremooniale ja venemaale mingit nooti sellest ei saadetudki, kas teatati ka euroopasse, mis sel päeval eesti süütute laste ja vanuritega, kogu eesti kodanikega toimus, või käite lihtsalt niisama oma lõbuks seal jutlust omaette pidamas, et keegi ei kuule. Miks maailm ei tea sellistest massimõrvadest, venemaa tähistab küll oma okupatsioonipüha ja kuritegusid 9. mail suure ilutulestikuga ja kutsub veel teiste riikide presidentegi sinna osalema.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis