Eesti uudised

VIDEO | VIIVI LUIK KADRIORU PARGIST: "Seda on ikka raske vaadata!" (44)

Mattias Tammet, 25. märts 2015 07:00
Foto: Laura Oks

"See on ju ainuke Eesti esinduspark," on poetess Viivi Luik Kadrioru pargis jalutades õnnetu. Seda seepärast, et sõna otseses mõttes tema kodu akna all laiuv park on halvemas seisukorras, kui ta enne jalutuskäiku arvas. 

"Ei maksaks vanadesse puudesse nii ükskõikselt suhtuda," ohkab Luik. Ees kulgeb allee, kus puude asemel on kännud. Mõni neist pirakas, betoonijäänustega – siin on olnud vanad, õõnsad, ilmselt õrnad puud. Aastarõngaid ei õnnestu betooni vahelt lugedagi. Teised on samas vaid mõne kämbla jämedused, ümmargused nagu värske köögipaberirull. "Terved puud võeti maha..."

Allee ühes otsas seisab paarkümmend verinoort, värskelt istutatud puud, toestusraamid veel ümber. Jalutame niinimetatud alumise aia kanalist "Russalka" poole. Samasugune allee on ka teisel pool aeda, ent seal on istutamine algusest lõpuni valmis. "Noori puid on istutatud. Vanu, suuri puid park ei austa," leiab Luik. "Seda on ikka raske vaadata."

Samasuguseid kände leiab pargist mujaltki. Samas pole väljaspool alleesid enamasti märki värsketest, noortest puudest. Samuti pole peaaegu kusagil põõsaid.

"Siin olid vanasti ööbikud," meenutab Luik, pöörates põõsaste puudumisele tähelepanu. Ööbikud pesitsevad maas ning eelistavad varjulisemaid kohti – põõsaid ja tihnikuid. Tõsi, praegu on raske kontrollida, kuidas neile praegune ümbrus meeldib, sest nad jõuavad Eestisse tavaliselt alles maiks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.11.2016
Viivi Luik: kirjutan seepärast, et olen kirjutamiseks loodud – nii nagu auto on loodud sõitmiseks ja kirves on loodud raiumiseks
13.04.2015
Linnaökoloog Uustal: "Kas luiki üldse enam tiigile tuua, kui inimesed nendega nii halvasti ümber käivad?"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee