Mihhail Kõlvart (Tairo Lutter / Postimees)

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart otsustas riigikogu mandaadist loobuda ning jätkata tööd abilinnapea ametikohal. Tallinna linnaametnikest suunduvad Riigikogusse tööle Kõlvarti asendusliige, Kristiine linnaosavanem Andrei Novikov, linnavolikogu esimees Toomas Vitsut ja Lasnamäe linnaosavanem Olga Ivanova

"Leian, et praegu saan oma valijate huvide eest paremini seista kui jätkan tööd Tallinna abilinnapeana. Lisaks ei ole hetkel Tallinna juhtimise seisukohalt mõistlik kui abilinnapea ametist lahkuks," ütles Mihhail Kõlvart.

Riigikogusse siirduv Andrei Novikov lubab jätkuvalt toetada Kristiine, Haabersti ja Põhja-Tallinna linnaosa edukat arengut.

Lasnamäe linnaosavanema ametikohalt Riigikogusse siirduv Olga Ivanova ütles, et kõige rohkem huvitab teda parlamendis töö sotsiaal- või õiguskomisjonis.

Tallinna Linnavolikogu esimees Toomas Vitsut nentis, et on Tallinna Linnavolikogu juhtinud juba kümme aastat ning aeg on küps uuteks väljakutseteks.

Vitsuti sõnul ei tähenda tema Riigikogusse minek, et Tallinna juhtimises tekiks vaakum, sest aseesimees Toivo Tootsen on suurte kogemustega ning juhib volikogu kuni uue esimehe valimiseni.

Tallinna Linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmetest suunduvad Riigikogusse tööle veel Rein Ratas, Erki Savisaar ja Märt Sults.

27. märtsil koguneb Keskerakonna Tallinna Nõukogu, et arutada Lasnamäe ja Kristiine linnaosade juhtimist seoses linnaosavanemate Riigikogusse minekuga.

Jaga artiklit

20 kommentaari

T
tom  /   06:25, 25. märts 2015
mis siin-EESTIS ..toimub? kes osutus valituks riigikokku peab ka sinna minema! mitte nii,et ma tahan olla hoopis mujal ja ka seal olen,,,sellised tuleks maha lüüa!kuradi kahekeelsed jublakud!
ime siis et riik p.....se läheb kui sellised juhivad!
M
Moskvast  /   20:55, 24. märts 2015
Aga Ühtne Venemaa ja Jakunin FSB-st toetavad ka Kõlvarti kandidatuuri linnapeaks....

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis