Maailm

Prantsusmaa lõunaosas kukkus alla reisilennuk Airbus (46)

Õhtuleht.ee, 24. märts 2015 16:40
Germanwings Airbus A320Foto: Reuters / Scanpix
Prantsuse Alpides kukkus alla reisilennuk Airbus A320 ligi 150 inimesega pardal, teatas ladepeche.fr. Prantsuse transpordiminister Alain Vidalies kinnitas, et õnnetuses pole ellujääjaid.

Lufthansa tütarfirmale Germanwings kuuluv lennuk oli teel Barcelonast Düsseldorfi. Lennufirma kinnitas pressikonverentsil, et lennukis oli 144 reisijat ja kuus meeskonnaliiget.

Esialgsetel andmetel oli reisijate hulgas 67 Saksa kodanikku. Lennuki pardal oli kaks väikest last ja 16 kooliekskursioonile sõitvat teismelist koos kahe õpetajaga.

Germanwingsi kinnitusel ostis emafirma Lufthansa lennuki 1991. aastal. Õnnetuse-eelmisel päeval läbis lennuk Düsseldorfis rutiinse tehnilise kontrolli. Lennuki kaptenil oli kümme aastat kogemust Airbusi-lennukitega lendamisel.

Firma jätkab lendudega. Õnnetuse uurimiseks kogutakse Prantsuse lennuliiklustennistuste andmeid, neid uuritakse ja midagi uut selgub, korraldatakse kohe uus pressikonverents.

Lennuk kukkus alla Barcelonnette´i mägikülas Lõuna-Alpides. See asub Nice´ist sadakond kilomeetrit põhja pool.

Prantsuse siseministeeriumi väitel on osa lennuki rususid leitud. Lennuk rebiti õhus tükkideks, kõige suuremad neist on umbes meetrise läbimõõduga.

Rusud on 2-3 kilomeetri kõrgusel mägedes laiali paisatud mitme hektari suurusele alale. Sinna pääseb ligi vaid helikopteriga. 

Lennuk jõudis oma soovitud lennukõrgusele (38 000 jalga ehk umbes 11,5 kilomeetrit) 44. lennuminutil. Seni teadmata põhjustel hakkas see paar minutit hiljem kiiresti laskuma ja kaotas väga kiiresti kõrgust.

Väidetavalt olevat lennuk kell 10.47 välja saatnud hädaabikutsungi ja kadus umbes 11.20 paiku radariekraanidelt. 

Prantsuse president François Hollande tegi lõuna ajal avalduse, milles nimetas juhtunut tragöödiaks ja kutsus üles solidaarsusele. Presidendi sõnul on õnnetuskoht raskesti ligipääsetav ja kardetavasti pole õnnetuses ellujääjaid. 

Õnnetuspaigal on nii siseministeeriumi kriisimeeskond kui ka siseminister Bernard Cazeneuve.

Lufthansa tegevdirektor Carsten Spohr kirjutas pärastlõunal Twitteris, et firma ei tea veel, mis lennukiga juhtus. "Minu sügavaim kaastunne meie reisijate ja meeskonnaliikmete perekondadele ja sõpradele," lisas ta.

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ütles oma avalduses, et ta on šokeeritud ning Saksamaa on mures ja leinas. Saksa transpordiminister ja välisminister on teel Prantsusmaale. Merkel plaanib õnnetuspaika sõita homme.

Germanwings muutis oma kollase-punase logo Facebookis ja Twitteris leina märgiks mustaks. Ka Lufthansa muutis enda logo halliks.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee