Võrumaal pidas politsei 23. märtsil kontrollimiseks kinni tõmmud kauplejad, kes müüsid kulla pähe väärtusetuid metallehteid.Foto: PPA / Facebook
Toimetas Kristin Aasma 24. märts 2015 12:59
Võrumaal pidas politsei eile kontrollimiseks kinni tõmmud kauplejaid, kes müüsid kulla pähe väärtusetuid metallehteid.

23. märtsi pärastlõunal seisis Võru vallas Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee ääres sõiduauto BMW, millega reisivad inimesed peatasid mööduvaid sõidukeid, edastas Lõuna prefektuur. Kolm meest ja üks naine pakkusid möödujatele ehteid, mis nende sõnade kohaselt olid valmistatud kullast. Kella poole nelja ajal õnnestus seltskonnal heausksele võrumaalasele müüa 150 euro eest kaks sõrmust. Ostjal tekkis kahtlus väidetavate kuldsõrmuste ehtsuses ning ta lasi neid kontrollida. Selgus, et tegemist ei ole kullaga, vaid tavalise kollase metalliga.

Mees teatas petutehingust politseile.

Politsei tabas kaubitsejate seltskonna sama maantee äärest. Neile määrati väärteokorras kauplemise nõuete rikkumise eest rahatrahv ning küsiti tagasi pettuse läbi saadud 150 eurot. Raha tagastati pettuse ohvrile. Ühtlasi võttis politsei petukauba hoiule, et välistada nende müümist järgmistele ohvritele.

Võru politseijaoskonna juht Madis Soekarusk sõnas, et ehkki soodne kaup võib esialgu tunduda ahvatlevana, tähendab liiga odav hind suuremat võimalust sattuda pettuse ohvriks. "Hinnalisi esemeid on alati kindlam osta ametlikest müügikohtadest, kuna "hõlma alt" ostes ei saa kunagi kindel olla nende tegelikus päritolus," ütles Soekarusk ning lisas, et lihtsaim viis oma rahakotti säästa ja seeläbi pettureid mitte toetada on kahtlustäratavaid tänavamüüjaid lihtsalt ignoreerida ning nende tegevusest politseid teavitada.