Teleblogi

"KÖÖK": Kokahakatised tõusevad fööniksina tuhast ehk joomine on kahjulik teie tervisele 

Marko Tiidelepp, 24. märts 2015, 09:14
Foto: Kuvatõmmis / Kanal 2
Seekordne "Köögi" osa algab taaskord Maksi (Kristjan Kasearu) ja Vika (Margaret Kodusaar) armumängudega. Maks kinnitab, et ta on seksinäljas tiger, ei leopard, kuid Vika ajab poisi hoopis duši alla.

Hetk hiljem on ekraanil Vika ja tema sõbranna, kes kohvi joovad. Sõbranna teeb Vikale etteheiteid, et Maks on tema jaoks liiga noor, ja kutil pole ju mitte midagi ka hinge taga. Vika kinnitab, et ei ole hullu midagi, kuna Maks on üks tõsine noormees. Samal ajal väljub vannitoast poopaljas Maks (tõsine noormees), kes on habemeajamisvahuga endale kõhu peale smile'i teinud...

Samal teemal

Kuid edasi, tööle ikka ka, no restorani. Restorani omanik, härra Koloman (Mart Aas) räägib Vikale ja peakokk Viktorile (Indrek Taalmaa), et nad peavad minema banketti läbi viima. Seda korraldab restoraniomaniku transiidiärimehest sõber ja see toimub mingis villas. Viktor ei tahaks küll restorani maha jätta, kuid bossi käsku ei saa eirata. Koloman rõhutab, et Viktori nägu on tema restorani reklaamplafoon! Vika pannakse vastutama, et kõik õnnestuks.

Olemegi villas, sildil seisab Villa Mary. Vika on kohal. Ka Maks on kohal. Kus on Viktor!? Peakokk saabub ja ta on purjus... ise kiidab, et näe isegi Maks, rümp valgel hobusel on juba kohal!

Umbes samal ajal saame teada seda, et restoranis asendab peakokka abikokk Leino (Jaanus Mehikas). Näost on näha, et ega poiss selle üle õnnelik küll ei ole.

Banketi juurde tagasi. Peo perenaine Diana uurib Vikalt, kus on peakokk, sest just peakokk pidi olema tema kingitus. Vika lubab koka üles otsida.

Kuid asjalood on läinud halvemaks. Viktor on juurde joonud ja on nüüd täiesti läbi. Ta on lääbakil villa köögis ja Maks on talle rätiku peale visanud. Maks näitab Vikale 120kilost konjakis marineeritud inimest! Olukord näib olevat väljapääsmatu ning Vikal terendab silme ees juba töölt lahtilaskmine. Kuid Maks on ikkagi mees! Ta ütleb, et temast saabki nüüd peakokk Margus!

Leino on restoraniköögis hädas. Ettekandja Saskia (Miina Vilo) toob ette uusi tellimusi, kuid keegi ei tee köögis mitte midagi. Isegi Fred (Märt Koik) möliseb Leinole vastu. Lõpuks leiab Leino endas ikkagi superkoka (peeglist vaatab vastu supermani särgis Leino) ja ta võtab ennast kokku. Ta hakkab sõimama nii, nagu seda teeb peakokk Viktor ja ta suudab anda kõikidele töötajatele ülesanded kätte. Tubli Leino, väga tubli!!! Ei istutata siin midagi noortele peakokkadele pähe!

Samal ajal jutustab villas Maks peo perenaisele lugusid Pariisist. Räägib prantsuse roogadest. Ta teeb seda üsna veenvalt.

Kuid peole saabub ka härra Koloman, kes kiidab Dianat. Ta ütleb naisele, et too lõhnab kallilt, kas on see nafta lõhn? Diana räägib, et talle kingiti üks uhke prantsuse köögi raamat, milles on palju põnevaid ja klassikalisi retsepte. Peakokk võiks võtta ühe retsepti ja selle abil külaliste ees toitu valmistada! Oih, nüüd läheb küll jamaks!

Leino on meie restoraniköögis hoos! Töö lendab käes, ta justkui juhiks orkestrit. Samal ajal vihastab köögis prantslasest kondiiter Lui (Andres Roosileht). Keegi näib olevat teda maha jätnud. Seetõttu võtab Lui mobiili ja peksab seda taignarulliga nii, et juppe lendab mööda kööki.

Härra Koloman otsib villas Viktorit, kuni jõuab kööki, kus on näha, et peakokk on omadega täiesti läbi, purjus mis purjus! Olukord on kriitiline. Koloman süüdistab Vikat, et too on kõiges süüdi, kuid Maks astub Vika kaitseks välja. Hoopis tema on süüdi ja tema võtab kätte ning valmistab ise selle toidu! Kaotada pole enam midagi!

Restoranis on jama! Ühe külastaja koogis on olnud mingi jupp, mis talle hamba alla jäänud. Leino peaks minema saali olukorda lahendama, kuid ta saadab sinna hoopis Lui. Kes on sita kokku keeranud, peab selle ise ka ära lahendama – selline on Leino arvamus.

Villas esitleb Diana Põhjamaade parimat peakokka, prantsuse toitude spetsialisti, peakokk Margust!!! Et olukord oleks veelgi põnevam, esitleb Diana ka nende äripartnerit, prantslast Jacques'i, kes hindab Marguse valmistatud toidu maitset. No see on nüüd küll löök allapoole vööd...

Restoranis on Lui saalis, kus ongi vihane klient, kelle hamba alla pole sattunud just mitte tükk koogist, aga tundub, et hoopis mobiilist (mäletate seda mobiili, mis mõni hetk tagasi taignarulliga sai). Samal annavad köögiabilised Leinole mõista, et tema käitumine polnud õige. Pahur klient karjub Lui peale, sõiman teda konnasööjaks ja üldse, miks ei oska prantslane eesti keelt! Kliendil on käes taldrik koogiga ja ta tahab selle Luile näkku lüüa, kui äkki haarab kliendil käest Leino käsi! Lui pole süüdi, hoopis tema on süüdi! Hetk hiljem on koogitükk Leino näos. Hea kook on, isegi konjakit on lisatud!

Villas teeb Maks külaliste ees süüa. Ta teeb seda väga kenasti ja toit saabki valmis. Kusjuures, see näeb välja täpselt samasugune nagu raamatus. Kuidas see maitseb? Kus on prantslane Jacques? Prantslane tuleb koos Viktoriga ja nüüd on mõlemad purjus. Nad maitsevad Maksi valmistatud toitu ja Jacques kiidab seda, ainult Viktor sosistab Maksile, et too oleks pidanud kasutama ikka lambaliha, mitte veiseliha. Viktor ja Jacques laulavad üheskoos marseljeesi! Ka Diana maitseb Maksi valmistatud toitu ja see maitseb jumalikult! Kriitiline olukord on lahendatud!

Lõppvaatus. Vika, Viktor ja Leino istuvad kolmekesti Kolomani kabinetis. Omanik on vihane, kõik saavad võtta. Selgub, et ülbe ja tige klient oli Riigikogu liige! Viktor oli villas purjus! Vika vastutas! Viktor astub Vika kaitseks välja ja kinnitab, et Vika tegi oma tööd hästi. Koloman tõdeb, et ainus, kes tööd hästi tegi, oli Maks. Omanik palub Vikal viia poisile pudeli konjakit ja teda tänada. Koloman lisab, et müüb selle sara maha ja ehitab asemele hoopis kingaparanduse või keemilise puhastuse!

Veidi hiljem kiidab Viktor ka Leinot, sest ta astus ju ikkagi omade eest välja!

Viimases kaadris on Viktor, kes kinnitab iseendale, et ta ei joo töö juures enam mitte kunagi! Kuid seda tuleb ju ikkagi väikese klaasikesega tähistada!

Selline osa seekord. Nalja sai! Lõbus oli ka! Näitlejate töö oli igati OK! Vägev oli see, et just abikokad kastanid tulest välja tõid. Ja veelkord leidis kinnitust see, et töö juures joomine ei ole hea... hakkab tervisele...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee