Pedofiil. Fotolavastus.Foto: Teet Malsroos
Eesti Päevaleht 24. märts 2015 08:34
Eesti Päevalehega võttis ühendust ema, kes kirjeldab oma 10aastase tütre kogemuse põhjal, milline mõju võib olla alaealisele seksuaalsel rünnakul, kus kätt külge ei panda.

Lapse ema rääkis, kuidas neli aastat tagasi kutsus üks mees huviringist koju tulevat tütart autosse ja kui laps jooksu pani, siis hakkas mees teda autoga jälitama, tuli koguni autost välja ja hakkas hirmunud last metsa alt taga otsima, kuni loobus.

"Oligi kõik, midagi nagu ei tehtudki mu tütrega," rääkis ema, kuid räägib siis juhtumi tagajärgedest, mis ilmnevad ka nüüd, neli aastat hiljem, ja mille vastu laps ei ole Eesti terapeutidelt abi saanud. Laps hoidub siiani meesterahvastest eemale, keeldub meesarstidest ning ei lubanud alguses isegi isal end kallistada, kuigi kogu lapsepõlve oli tal olnud isaga südamlik ja usalduslik suhe.

Pere oleks valmis psühholoogilise toe eest ka maksma, aga pole suutnud leida terapeuti, kes seksuaalselt ahistatud lastega tegeleks – erinevalt Norrast, kus juba 30 aastat on tegutsenud erakorralise meditsiini osakondade juurde loodud madala läve keskused seksuaalvägivalla ohvritele.

Veidi aega pärast juhtumit tundis laps teleri kaudu ära teda ahistanud mehe – pedofiili, kes oli kuritarvitanud paljusid lapsi -, aga politseis ei läinud kirjeldatav juhtum ühegi kuriteo alla, sest füüsiliselt mees lapsele midagi ei teinud.

Refereeritud artiklit tervikuna saate lugeda Eesti Päevalehest.