Sport TV

ÕHTULEHE VIDEO | Alar Varrak: "Kitsing 5+, Petšerov ei allunud käsklusele." (8)

Ville Arike, 23. märts 2015, 23:20
Foto: Stanislav Moškov
BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonna peatreener Alar Varrak kiitis pärast 82:80 võitu Volgogradi Krasnõi Oktjabri üle Kristjan Kitsingu ja Gregor Arbeti kaitsetööd ning märkis, et võidukorvi visanud Oleksi Petšerov ei allunud paraku tema käsule.

"Tuleb tunnistada, et vastane üllatas meid alguses. Sellist liikumist, mida nad mitu korda järjest tegid, scouting'u järgi ei olnud ja me polnud selleks valmis," alustas Varrak juttu Lamont Hamiltoni kiiretest kolmepunktivisetest. "Nad said enesekindluse ja tunde kätte ja me olime tõesti hädas. Lõpuni aga ühe asja pealt ei saa. Petšerov tuli mängu, viskas kiirelt 9 punkti ja tõi meid ree peale tagasi, saime hakata uuesti oma mängu mängima. Kokkuvõttes määras kaitse. Hamilton pani alguses 20 silma, aga teisel poolajal ei pannud Kitsingu vastu mitte ühtegi. Kitsing tegi täna täpselt nii nagu treener ütles ja sai oma ülesandega 5+ hakkama. Gregor Arbet võttis Culpepperi ka maha ja nii neil hakkasidki lahendused otsa saama."

Samal teemal

Lõpus läks Petšerov raskele viskele, näis, et päris niimoodi see polnud plaanis? "Kõik tehti plaani järgi, kuid ajastus jäi paar sekundit hiljaks. Vastased andsid Petšerovile keha, ta ei saanud nii korvi lähistele minna, kui me tahtnuks. Õnne on vaja, mis siin ikka. Väga rumal viga Oktjabri mehe poolt."

Sellega polnud lugu aga veel lõppenud. Kui Petšerov oli 0,18 sekundit enne lõppu tabanud esimese vabaviske seisuks 81:80, andis Varrak talle käsu teine mööda saata. Üle saali kõlas karjatus: "Hit the rim!" Ent teinegi pall läbis puhtalt korvirõnga. "See jätab kogu asja juurde halva maigu," tõdes Varrak. "Küsimus polegi võidus või kaotuses. Kui käsk on antud, siis on, ja kindlasti saab ta mingid sanktsioonid selle eest, et ei allunud treeneri käsklusele. Aga see selleks – võit on võit ja Oktjabr pole üldsegi paha sats, kui vaadata nende kolme-nelja mängija individuaalseid oskusi."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee