Krimi

Lisatud Kanal 2 "Reporteri" video!

VÄIKESE EMILY KASUISA KOHTUS: lükkasin last küll, aga ei löönud! (31)

Juhan Haravee, 24. märts 2015 07:00
SÜÜDI VÕI MITTE? Kasuisa peksmist omaks ei võta. Foto: Teet Malsroos
Prokurör nõuab kohtult lapsele raske kehavigastuse tekitanud kasuisa karistamist 12aastase vangistusega. Süüdistatava advokaadi hinnangul aga pole ühtegi tõendit, et kasuisa oleks väikelast löönud ja süüdistus on prokuröri fantaasia.

Samal teemal

Eile jätkus Harju maakohtus protsess eelmise aasta sügisel oma kaheaastasele kasulapsele Emilyle raske tervisekahjustuse tekitanud Egert Musta (33) üle. Eelmise nädala algul mõisteti kohtus kehalises väärkohtlemises süüdi ka pisikese tüdruku ema Keiti Voogre (22). Naisele mõisteti kolmeaastane vangistus, millest kuus kuud tulnuks tal ära kanda kohe, ülejäänud osa tingimisi. Kuna karistuse hulka arvestatakse ka enne otsust vahi all viibitud aeg, siis pääses Emily ema kohtusaalist vabadusse.

Eilsel istungil tutvustati kohtule kahte videosalvestist, mille eesmärk on kahtlusaluse Egert Musta uurimise ajal antud ütluste seostamine sündmuskoha olustikuga ning audiosalvestist, kui Egert Must ja Keiti Voogre kutsusid lapsele kiirabi.

Õudused äärelinna eramus?

Igati ontlikus kahekorruselises Muuga eramu õhustikus ei viita miski sellele, nagu oleks seal mõni nädal varem toime pandud jõhker kuritegu. Videosalvestisel tutvustab Egert Must politseinikele maja. Ta näitab või kirjeldab ohtusid, mis võisid sageli omapäi jäetud kaheaastast last kodus varitseda.

Kaitsmaks Emilyt voodist kukkumise eest, panid vanemad tema aseme ümber kokkurullitud tekid. Kui laps end mõnikord madalast voodist välja keeraski, magas ta tavaliselt rahulikult edasi. Must ütleb politseinikele, et hoolitsusest ja ettevaatusest hoolimata oli Emilyl siiski sageli palju kukkumisjälgi ja sinikaid.

Järsust teisele korrusele viivast trepist olevat kasuisa ja laps kord isegi koos alla kukkunud. Mõlemad pääsesid ehmatusega.

Must väidab, et tüdruku sagedase kukkumise põhjus võib olla, et ta kandis väikelapsele sobimatuid suuri susse.

Politsei saab näha eramu väikest kuid hästi hoolitsetud aeda, kus asub ka metallkiik, millelt kukkudes võiski Emily oma elundeid vigastada, nagu väidab Egert Must. Süüdistuse kohaselt ja ekspertide hinnangul on need vigastused põhjustanud pigem peksmine kängitsetud jalaga.

Musta sõnul varitsesid ohud väikest Emilyt kõikjal, kuhu iganes ta oma nina pistis.

16. septembri 2014. aasta pärastlõunal hakkas Egert Must, kelle hoolde Emily oli jäetud, last vannitama.

Tema sõnul pesi ta lapse dušinurgas väikeses plastvannis puhtaks ja hakkas vett ära valama. Tüdruk aga hakanud hullama ja vanni tagasi ronima. Egert Must teinud oma sõnul vaid tõrjuva liigutuse, aga sellest piisanud, et tüdruk kukkus peadpidi vastu dušinurga kahhelseina.

Süüdistust toetavate eksperdihinnangute kohaselt olnud aga pealöök vastu seina nii tugev, et mõranes nii kaheksa millimeetri paksune tume keraamiline plaat kui ka selle all olev kipsplaat. Sellise purustava mõju saavutamiseks pidi seinast vaid paarikümne sentimeetri kaugusel olnud Emily pea liikuma tunduvalt kiiremini ja suurema hooga, kui seda suudaks kaasa tuua üks isalikult tagasihoidlik tõuge.

Peale peavigastuse tuvastatakse lapsel hiljem ka lõualuu trauma.

Kokku pandi Egert Mustale süüks, et ta oli Emilyt neli korda peksnud.

Kohus kuulas ka kõnesalvestist, kui Emily vanemad lapsele kiirabi kutsuvad. Egert Must on küll kuuldavalt mures, kuid häirekeskuse operaator ei saa rohkem teada, kui et lapsel on väike palavik ja võib-olla ta kukkus.

Emily ema ei teadnud sel ajal juhtunust veel midagi.

Prokurör nõuab maksimumi

Video- ja audiosalvestiste kuulamisele järgnenud kohtuvaidluses võtab prokurör Saskia Kask süüdistuse põhimomendid veel kord ette lugeda.

Egert Musta süüs pole prokuröril vähimatki kahtlust ja just jõudeelu nautinud kasuisas näeb ta pisikese tüdruku traagilise saatuse peamist mõjutajat.

Eelmisel nädalal oma karistuse saanud Keiti Voogre on küll samuti süüdi, kuid prokuröri silmis on kurjajuur eelkõige just Must, kelle rahu pisike kasutütar tahtmatult rikkus.

Prokurör palub kohut karistada Egert Musta liitkaristusena 12aastase vangistusega ning mõista talt välja moraalse kahju hüvitiseks 50 000 eurot lapse seadusliku esindajana esineva lihase isa kasuks.

Advokaadi sõnul iseloomustab prokuröri sõnavõttu ülisuur fantaasia. Kaitsja väitel pole asjale õiglase hinnangu andmisel kasuks tulnud kahe süüdistatava suhtes eri menetluste rakendamine. Kaitsja sõnul pole kohtus esitatud ühtegi tõendit, mis kinnitaksid, et Egert Must on oma kasulast löönud.

Ainus asi, mis kaitsja arvates kohtus tõendamist leidis, on see, et Emily on laps, keda pole kellelegi tarvis.

Egert Must kahetseb oma viimases sõnas seda, et Emilyt hoolimatult lükkas, kuid peksmist omaks ei võta.

Kohus teeb otsuse 15. aprillil.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee