Al-Waleed bin Talal bin Abdulaziz as-SaudFoto: Reuters / Scanpix
Allan Espenberg 24. märts 2015 07:00
Saudi Araabia kuningaperekonna käsutuses on hulk lennukeid, millest üks on uhkem kui teine.

Näiteks ärimagnaadile ja maailma ühele rikkamale inimesele Al-Waleed bin Talal bin Abdulaziz as-Saudile kuuluvad eralennukid Boeing 747 ja Airbus A380 on arvatavasti kõigist olemasolevatest eralennukitest kõige kallimad, suuremad ja luksuslikumad ning siseviimistluselt kõige uhkemad. Peale vähemalt nelja prints al-Waleedi lennuki on tal sadu autosid ja jahte ning mitu paleed.

Ajakirjanduse andmetel ostis prints Airbus A380 lennuki väidetavalt 500 miljoni dollari eest ja kulutas selle ümberehitusele marmori ja kullaga lendavaks luksuspaleeks veel 200 miljonit. Airbus A380 salongis asub kontserdisaal koos klaveriga, õhusõidukis on ka Türgi saun, võimas söögisaal, palvetuba, spaa, muudeks elujuhtumiks mõeldud ruumidest rääkimata. Airbus A380 on mõeldud 800 reisijale, kuid kuna prints ei vajanud nõnda palju istekohti, laskis ta istmed eemaldada ja nende asemele ehitada muid vajalikke ruume, sealhulgas ka garaaži autodele ja hobusetalli.

Ametlikult on Saudi Araabia kuninga kasutada Boeing 747-300 ja Boeing 747-400, kuid ta saab sõita ka sugulastele kuuluvate lennukitega. Tänavu jaanuaris surnud kuninga Abdullah bin Abdulaziz as-Saudi asemel troonile tõusnud 79aastane Salman bin Abdulaziz as-Saud saab soovi korral ka näiteks prints Al-Waleedi lennukit kasutada.