Maailm

Soome politsei otsib neli aastat ahistatud naise väikest poega (13)

Õhtuleht.ee, 23. märts 2015, 12:44
Foto: PantherMedia / Scanpix
Eelmisel nädalal said Soomes kohtult karistused kätte isa ja tütar, kes olid ühiselt noorelt naiselt neljaks aastaks vabaduse võtnud; isa soetas selle naisega neli last. Praeguseks on teadmata, kus asub vangistuses sündinud väike poiss.

Soome kriminaalkomissari Hannu Kallioniemi sõnul väidab inimkaubanduse ja lapseröövi eest karistatud 44aastane isa, et laps asub Rootsis, ta teab tõenäoliselt, kellele laps anti ning ta on seal hea hoole all, kirjutas Ilta-Sanomat. Lapse asukohta ei ole mees avaldanud.

Uurija peab aga võimalikuks, et poiss on ikkagi Soomes, sest nii isa kui tütar on eeluurimise ajal palju valetanud ning nende ütlusi ei saa usaldada.

Samal teemal

Vangis peetud naine muretseb väga oma lapse pärast, kuid tema asukohta ta ei tea. Laps on kuulutatud Soomes ja Rootsis tagaotsitavaks.

Reedel rääkis kohtus tunnistaja, kes oli olnud tütrega kihlatud, et isa oli võtnud temaga ühendust ning tahtnud kokku saada. Tunnistaja kinnitas, et isa oli üritanud talle müüa veel sündimata last. Tunnistaja ütles, et mees oli kiidelnud, et tal on juba 43 last ning ta kuulis, et mees nimetas naist "lapsetegemise masinaks", kirjutas Iltalehti.

Kohus sai tervisetöötajatelt teada, et vangistuses peetud naine käis raseduste pärast mitu korda nõuandlas ja haiglas. Naine oli vastuvõtule tulles kartlik, alistunud ja vaikne, ta oli alakaaluline, kahvatu ja väsinud. Naine selgitas, et oli saabunud hiljuti Rootsist ning tema isikut tõendavad dokumendid olid kolimisega kaduma läinud. Temaga kaasas olnud naist oli ta tutvustanud oma õena. Vahel olid rasedaga kaasas nii naine kui ka mees.

44aastase mehe mõistis Pirkanmaa kohus eelmisel nädalal vangi kolmeks aastaks ja 10 kuuks, tema 22aastase tütre kaheks aastaks ja kaheksaks kuuks. Mõlemad peavad oma ohvrile tasuma kokku 15 000 eurot.

Arstide sõnul hoiti arengupeetusega naist vangis mitmel pool Soomes neli aastat. Naine üritas ka põgeneda ning endalt elu võtta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee