Maailm

Suurbritanniast suure pahandusega Tšehhisse vähiravile viidud laps terveneb (2)

Toimetas Kristin Aasma, 23. märts 2015 11:10
Ashya King septembris 2014 Praha Motoli haiglas.Foto: Reuters / Scanpix
Viieaastase Ashya Kingi vanemad, kes möödunud aastal pandi Hispaanias vangi selle eest, et nad tahtsid oma last välismaale ravile viia, teatasid nüüd, et nende poeg on ajukasvajast vabanenud ning saab taas rääkida, süüa-juua ning koos õdede-vendadega mängida.

Brett ja Naghemeh King pandi eelmisel suvel Madridis vangi, kui nad olid viinud oma poja Suurbritanniast Sauthamptoni haiglast meedikute nõuandeid eirates välismaale, kirjutab BBC uudisteportaal.

Ashyal diagnoositi medulloblastoom, mis mullu juulis Southamptoni haiglas edukalt eemaldati. Järgmine lõikus pidi seal olema 22. augustil.

Pärast operatsiooni ei olnud laps võimeline ei kõnelema ega ka iseseisvalt sööma ja jooma. Selleks, et vältida kasvaja taasteket soovisid vanemad, et lapsele tehtaks prootonkiiritusravi. Suurbritannias seda ei tehta, kuid Suurbritannia saadab patsiente selle ravi saamiseks teistesse riikidesse.

Briti arstide hinnangul oli Ashya tervenemisvõimalused tavalise ravi korral väga head ning nende väitel oleks piisanud ka tavalisest kiiritusravist. Kingid aga võtsid ühendust Prahas asuva prootonkiiritusravi keskusega.

Prahas jätkus Ashyal vaevarikas ravi. Praha arstide sõnul olid nad saanud Southamptoni haiglast lapse kohta kõik raviandmed ning enne prootonkiiritust tehti talle kaks keemiaravikuuri. Laps viidi Tšehhi pealinna 9. septembril, kuus päeva pärast seda, kui vanemad vanglast vabastati.

Nüüd teatas lapse isa, et ta poeg on vähktõvest vabanenud ning taastub Hispaanias, kus pere praegu elab. Väike Ashya saab jälle rääkida ning mängida oma vendade ja õdedega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee