Eesti uudised

SUGULANE: "Aidake otsida, ootame Taivot väga koju!"

Tema elu läks just paremaks ja nüüd… nüüd on ta KADUNUD! (58)

Teet Teder, 23. märts 2015 07:00
KUS TA OMETI ON?: Taivol lapsi ei ole, aga vennalapsi armastab ta väga, ühte kussutab õnnelikult pildil. Kus Taivo ometi on, küsivad lähedased.Foto: Erakogu
Äsja uue töökoha saanud mees läks elukaaslasega tülli, lahkus kodust ja on nüüd juba kümme päeva jäljetult kadunud. "Aidake otsida, ootame Taivot väga koju!" palub vennanaine.

"Kui keegi on Taivo Lindu näinud, siis andke teada. Oleme Taivo pärast väga väga mures, kuna me ei tea temast pikemat aega midagi," kirjutas Taivo vennanaine Jaanika laupäeva keskpäeval abipalvena Facebookis. Selgus, et viimane suhtlus oli sugulastel Taivoga kümme päeva tagasi 13. märtsil. Pärast seda ei tea keegi temast enam midagi.

"Mina rääkisin temaga viimati 11. märtsil, siis oli kõik korras. Ta oli õnnelik, et sai uue töökoha. Pärast seda pole rohkem suhelnud," ütles Jaanika. Taivo elu oli läinud pärast ühte Tartu rehviboksi tööle saamist palju paremaks.

Suured peretülid?

Samal teemal

Taivot otsibki kõige aktiivsemalt Jaanika. Kaks Taivo venda ja õde on juhtunust nii löödud, et ei suuda kõigest rääkida. Pere on sügavas masenduses.

Taivol lapsi ei ole, aga ta elas Tartu kesklinnas Kalevi tänavas koos naisega, kellel on eelmisest kooselust väike põnn. Jaanika ütleb, et pereelu muutis Taivot. "Ta elas ühe naisega koos, aga neil olid vist väga suured tülid, nagu ma aru sain. Ja pärast seda Taivo muutuski." Kui Taivo oma lapsepõlvekodus käis, oli ta hoopis teine poiss, abivalmis ja hea. "Ta küsis alati, kuidas mul läheb," kiidab Jaanika Taivo osavõtlikkust.

"Hakkasime selle naise käest uurima, ta ise ei teatanud meile, et Taivo on ära läinud. Ta oli läinud ära reede hommikul, öelnud, et ajab ühe asja korda. Pool tundi hiljem oli helistanud uuesti ja pärast seda oli telefon väljas," kirjeldab Jaanika ja lisab, et helistades oli Taivo ilmselt purjus. Mida Taivo naisele rääkis, sugulased ei tea.

Ahjal viimane postitus

"Ta ei ole kunagi niimoodi ära kadunud, ta suhtleb meiega alati. Esimest korda selline asi," ei suuda Jaanika Taivo kadumist uskuda. "Ta on hästi vaikne, ei nori tüli ega midagi, selline rahulik."

Ühtki juhtlõnga lähedastel ei ole. "Käisime eile (laupäeval) Ahjal, sealt tuli tema viimane postitus. Otsisime, aga seal ei ole teda keegi näinud. Me ei tea, et tal Ahjal tuttavaid või sõpru oleks. Algul me mõtlesime, et äkki ta hakkas koju maale hääletama, kus tal ema ja vennad elavad. Aga ta tavaliselt helistab meile, kui tahab Tartust koju saada, seekord ei helistanud."

Taivo ema ja vennad elavad Tartust tunniajase autotee kaugusel Toomasmäe külas Setumaal. Ahja jääb täpselt poolele teele.

"Homme (esmaspäeval) lähme Tartusse ja käime pandimajad läbi. Äkki on keegi teda seal näinud. Politsei otsib ka teda ja helistavad sugulasi läbi. Aidake otsida, ootame Taivot väga koju!" palub ta.

Kümme päeva tagasi, kui Taivo kadus, oli tal seljas musta värvi jope, jalas tumedad teksad ja musta värvi jalanõud. Viimane asukoht, mida teame, oli Tartu. "Kui keegi teab midagi, võtke ühendust kas 5804 1282, 5557 4403 või 112," paluvad lähedased.

Aktivist Andres Valme on kadunud

Alates möödunud nädalast on teadmata kadunud ka ühiskonnategelane Andres Valme (51). Andres Valme kadumisest teatas tema endine abikaasa Jelena Valme, kes ütleb, et eksabikaasa läks laupäeval, 14. märtsi õhtul veidi enne kella 21 Venemaale ja pärast seda pole temaga ühendust saadud. "Tema telefonid ei vasta ja internetti ta ei ilmu. Ivangorodi politsei ei tea tema asukohta. Minu andmetel ei kavatsenud ta üldse Venemaale minna ning laupäeva õhtul pidi ta sõitma Narvast Kabelimetsa tallu. Sel päeval, 14. märtsil töötas ta Siivertsi kalmistul ning suundus Venemaale samas riietuses, millega töötas. Mingeid asju tal kaasas ei olnud," kirjutas Jelena Valme.

Jelena Valme ütles Põhjarannikule, et otsis Andrest kõigepealt Ivangorodi haiglast ja pöördus ka sealsesse politseijaoskonda. Seal öeldi, et algul hakkavad teda otsima Ivangorodi politseinikud, ja kui tulemust ei ole, siis kaasatakse Kingissepa omad.

Ida prefektuurist öeldi, et nemad Andres Valmet ei otsi, sest on kindlaks tehtud, et mees ületas Venemaa piiri.

Samal teemal

06.05.2015
SURNUNA LEITUD TAIVO SÕBRAD: kurva oleku suutis ta peita naeratuse taha!
04.05.2015
Märtsis kadunuks jäänud 28aastane mees leiti metsast surnuna
24.03.2015
Ida-Virumaa aktivist Andres Valme läks Venemaal kaduma