Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) pidas täna Türi kultuurimajas volikogu, kus teiste punktide seas tehti kokkuvõtteid ka ebaõnnestunud riigikogu valimistest. Ühiselt leiti, et alt mindi päris mitmes võtmepunktis ning sellest ka kesine tulemus.

IRLi volikogu esimees Helir-Valdor Seederi sõnul jäi valimisanalüüsist kõlama see, et ootused olid nii erakonna siseselt kui avalikkuses palju suuremad kui tegelik tulemus, mis tähendas IRLi jaoks suisa üheksa mandaadi kaotust riigikogus, vahendavad "Seitsmesed uudised".

Kui peaministrikandidaat Juhan Parts ei pidanud kampaaniat läbikukkunuks, siis Seeder on eriarvamusel. "Kampaania tehniliselt ei õnnestunud kõige paremini. Meie sõnumi kohale viijad, need isikud ja need näod, ja see sõnumi sisu ei olnud alati omavahel paremas kooskõlas."

Seederi sõnul ei osatud õigesti hinnata ka uute erakondade tulekut ning et kaks neist ületavad valimiskünnise. Tulevikku vaadates ootab IRLi ees Seederi hinnangul ilmselt värskenduskuur põhimõtetes.

Jaga artiklit

23 kommentaari

T
tead ohtlikult palju VEB-ist, kukud Hardo kombel trepist...  /   00:18, 23. märts 2015
IRL ja SDE kaotasid rahva toetust seetõttu, et nad on järjepidevalt aidanud tsementeerida kuningas VEB-Kallase võimutäiust, kes on alatest 2005. püsivalt troonil olnud ja Stenbocke-Kadriorgusid ning jõustruktuuride võitmeisikuid oma brolileritega mehitanud.
--
Ometi just praegu on võimalik teha ülejäänud jõududel võimukombinatsioon, mis jätaks Kallase VEB-partei ehk Kallaskonna opositsiooni.
--
Kui keegi libastub oma koduvannis, lööb pea lõhki ja sureb, algatatakse sageli uurimine. VEB-i kohta palju teadnud H. A. puhul aga ei midagi!
N
Neo  /   11:43, 22. märts 2015
Seedri "vägiteod " on juba unustatud.Jälle pildil nagu kõpsti ja ei istugi veel kinni.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis