Maailm

Koolikiusajad lapsele: "Tapa ennast või tapame su perekonna!"

Toimetas Marge Sillaots, 21. märts 2015 18:54

74 KOMMENTAARI

R
!!!/ 22. märts 2015 21:16
RAHUMÄE PÕHIKOOLIS ON PRAEGUGI ÜKS HAIGE KAMP, KES KIUSAVAD NAGU JAKSAVAD. VARSTI ON NENDE TEOD JA NIMED LEHES JA SUURIM SKANDAAL AVALIKKUSE EES. ASJAOSALISED VÄRISEGE !!!
n
Nördinud/ 22. märts 2015 14:16
Koolikiusamisest saab alguse ka õpetajast ,on siiani meeles vastik õpetaja,õnneks kolisime teise kohta ,ja vahetasin kooli,Olen niipalju kuulnud et,tema lapsega juhtus suur õnnetus,selleks tahaks öelda ,ära te teistele halba sest see tuleb sul endale tagasi.
t
to Nördinud/ 22. märts 2015 23:17
Alatu inimene oled.
Kui sa juba lapsega toimunud õnnetuse puhul parastada oskad, ülimalt õel ja kuri inimene oled.
z
Zorro/ 22. märts 2015 13:43
Njaa, selle vastu aitab nimede lehte panemine. Paneme nimed lehte ja nädala aja pärast on nii nendel kõvatajadel kui ka nende peredel ilusast selge, mis moodi se elu siin planeedil tegelikut käib ja kuidas see kenasti käitumine välja näeb. Et siis..?
r
RR/ 22. märts 2015 11:39
Koolikiusamine on täiesti normaalne nähtus. Ei ole mõtet püüda seda likvideerida. See lihtsalt peab olema.
k
Kindlasti/ 22. märts 2015 11:24
algab köik kodust.Vanemad peavad maast madalast selgeks tegema,kuidas teiste inimestega käituda,kasvöi lasteaias.Sealt saab köik alguse.Ka koolil on suur töö vaja ära teha,et sellist asja koolides ei lubataks.Mitmed koolid lihtsalt pigistavad silmad kinni.Mingi idioot kiusab teist,siis peab panema kasvöi kinni ja vanematele suured trahvid.Selliste kiusajatega peab olema väga range ja kui vaja,viia psyhhiaatri juurde kogu pere.
m
22. märts 2015 10:36
Millal see kuradi koolikiusamine lõppeb?Kuna hakkavad lapsed ja teismelised aru saama kui lollilt nad käituvad?õpetajad võiksid ka rohkem tähelepanna ja silmad lahti hoida!
t
to // 22. märts 2015 23:19
Olen keskealine ja olin koolikiusamise ohver.
Õpetajad kuulsid ja nägid kõik, aga saa aru, see neid ei huvitanud.
Kiusati lausa õpetajate nina all., õpetajad ei teinud väljagi.
a
Arne/ 22. märts 2015 08:32
Küll see kiusaja aru saab, tavaliselt pole need 10 aastased, ikka vanemad ja koolikiusamisest räägib kogu maailma meedia. Vabandust leiab alati, kui omal tagumik tuliseks läheb. Vatutust ei taheta võta, kui lollusega hakkama saadakse, siis poetakse peitu, kasvõi püksiauku: ma pole süüdi, ma ei tahtnud, tegin nalja jne. Uurimisel on kiusaja hing endal hirmust kinni.
t
Tuleb meelde/ 22. märts 2015 08:18
Ma tuletan meelde kuidas üks poiss ütles kooli ajal,et tapan su koera ära,mul tõmmas nägu vähe viltu peas,mõtlesin kuidas keegi ültse nii ölda saab aga läks 5 aastat edasi ta sai ise surma!

k
22. märts 2015 08:12
kiusaja ei saa ise ka alati aru, et kiusab. nad nimetavad seda nalja tegemiseks. tegin ainult nalja
r
rein/ 22. märts 2015 08:05
meil poleks sellest probleemi. tegemist on kõigest ähvardustega ja kohtunikud annavad tursapilgul õiguse teada kellele
j
22. märts 2015 07:40
jürgen, loodan, et loed ka neid kommentaare. sa ka räige kiusaja ju
m
multikas/ 22. märts 2015 07:36
vaadake mõnda multikast,kas on mõni kus pole vägivalda ja mõnitamist.Vägivald muutub nii igapäevaseks ,tapmised,peksmised,see ongi nagu elu osa ,sulle tehakse selgeks ,et tuleb oma koha eest kogu aeg võidelda,see kasvatab julmust ja ükskõiksust.Lapsepõlv ei ole enam turvaline ,lapsevanemad kes kasvatavad oma last teadmises,et teistele liiga ei tehta ,ei oska titi ka seda teistelt oodata ja nii langeb see tubli ja tagasihoidlik mõnitamise ohvriks,samuti see suur rikkuse ja vaesuse vahe,mis mõnelpool on väga suur.Maalt tulevad lapsed nüüd juba pärast põhikooli,sest maakoolid on kõik kaotatud ,nemad on kohe sellises olukorras ,et satuvad teiste pilkeobjektiks,küll ei oska nii käituda ega rääkida,samuti puuduvad firmariided ,mis on ju suur rikkuse näitaja.Kahju olikord on kohati masendav,aga seda ei märka need ,kes teevad igasugu seadusi.Tulbki aeg kus maalapsed ei tahagi peale põhikooli enam edasi minna ,sest kõik ei ole võitlejad ja ennastkehtestajad.Suurtes mammutkoolides ei suuda ka õpetajad jälgida mida tehakse. Kurb kui pead saatma lapse kooli ,aga sa ei tea kuidas seal ta hakkama saab.
r
raivo/ 22. märts 2015 06:59
n
nuujah / 22. märts 2015 06:54
Eks me hakkame varsti kuulma , kuidas toimuvad ikka jälle ja jälle koolitulistamised.nurkaaetud laps lihtsalt hangib endale relva ja ei näe muud lahendust.lapsevanemad peaks huvi tundma , ega mu laps ei ole kiusaja.kool ei jõua ka kiusajate vanemate tegemata jäetud tööga tegeleda,loomulikult mingil määral peaks seda õpetama, et me oleme erinevad.
õ
õie/ 22. märts 2015 14:44
selliste laste lapsevanemad ülbitsevad ise tööl
k
kukk/ 22. märts 2015 06:30
Nahui yldse kiusata, mis see annab teile noored kuked ah? Taote pihku teiste poiste peale w
ä
@kukk/ 22. märts 2015 08:05
ära ropenda koolilaste teema all, pealegi ei ole see ainult poiste probleem, kiusatakse kõiki, kes vähegi hammaste vahele jäävad ja kui ei ole mille eest kiusata siis mõeldakse välja ja mõnikord võivad vanemad olla väga selgelt osalised oma "kasvatusega." Lasteaed või kooli personal lihtsalt ei viitsi sekkuda või sekkutakse täiesti valest kohast, loodetakse, et ohver läheb minema ja kõik muutub endiseks. Olen ka seda näinud, kui ohvriteks oli terve rühmatäis ja vallandati kogu rühma personal, aga probleemi põhjustajat korrale ei kutsutudki, liiga tähtsa koha peal lapsevanem oli, kelle laps teisi intellektipuudelisteks sõimas, sest kodus räägiti lapsele , et eliitkoolis on targad, aga teised on intellektipuudelised, kes sinna kooli minna ei soovi.
t
to kukk/ 23. märts 2015 03:23
Mis jutt, et kiusatakse ainult poisse ?
Mina olen naine ja mind kiusati koolis päris jõhkralt, õudne meenutada.
Kusjuuures suuremad kisajad - sadistid olidki poisid, vaatamata sellele, et mina olen naissoost.
r
roy/ 22. märts 2015 06:24
koik kiusajad on väärakad, nii lihtne see ongi

o
Oeh/ 22. märts 2015 05:44
Keegi kirjutab naiivselt, kuidas Vene ajal oli kõik parem.
Kahjuks ei olnud. Vene ajal lihtsalt koolivägivallast ei räägitud, vaikiti maha, see oli tabuteema.
ü
Üldiselt/ 22. märts 2015 03:56
Asjalood on hullud jah.
Ühel poisil tungisid kiusajad õhtul koju ja röövisid tehnikat. Õnneks poisi isa sattus peale.
Teises kohas tirisid pätid narkost nosu umbe. Leiti, et nüüd oleks hea ära tappa üks kiusatav... õnneks too jäi ellu, kuigi oli saanud kümmekond noahaava.
s
Semjonov/ 22. märts 2015 01:36
Ka minu väikevenda kiusati koolis. Suurimaks kiusajaks üsna rikkast perest pärit laps, kellega kõik suured sõbrad olla tahtsid. Õpetajad ja direktor asjaga ei tegelenud, ütlesid vaid, et laste asi.
Kuna nii asi edasi minna ei saanud, läksin kiusaja isa juurde. Isa hakkas kohe õigustama, et tuleb vastuhakata ja üldsegi ei maksa nii õrnuke olla ja minu väikevend ise süüdi. Andsin isale ise siis korralikult kitli peale ja ütlesin talle samad sõnad. Ütlesin veel, et kui see asi koolis jätkub, ilmun mina jälle sinu juurde õpetust jagama. Ja oh imet - peale seda käib poiss käib mu väikevennast tiiruga mööda. Tänapäeval muu asi tundub, et enam ei aita, vähemalt enamus juhtudel.
o
22. märts 2015 07:24
Oli omal ka selline juhus.Käisin koolis ühe poisi kiusamise eest korda loomas.Rääkisin õpetajaga mis juhtuma hakkab kui tümitamine ei lõppe.Korras.Nüüd on kiusatav eriüksuses.Sellist möla ei maksa ajada,et laps peab ise vastu hakkama kui kiusatakse.
n
nojah/ 22. märts 2015 08:15
Väga palju sõltubki koolist, kuidas selliseid juhtumeid lahendatakse, aga leidub ka selliseid kus lapsevanemale öeldakeśe näkku, et meie selle perekonnaga vastuolu ei soovi ja minge klaarige ise, vot see on täiesti ebanormaalne olukord, sest ametiisikud keelduvad täitmast oma otseseid töökohustusi.
Ma ise käisin ka õpetajatega otse rääkimas ja direktorini välja, tulemus oli null, viisin lapse teise kooli, õnneks võeti kohe vastu ka, sest kolleegide tegevus oli igas mõttes ebaprofessionaalne.
t
toi/ 22. märts 2015 00:35
Loodetavasti (kahjuks) saan samal teemal pikemalt isiklike kogemuste põhjal kirjutada. Hetkel rõhutan vaid ühte. Püüdke oma lapsest mitte teha kangelast, kes kiusamise vaikides ja mitte vastu hakates püüab võita! Kiusajad ei ole kogemata eksijad ega poolearused, kes sedasi teevad. Üks kord ütle ja kui ei taltu, siis anna ja nii, et tükk aega pole võimeline tõstma kätt ega iseennast! Nii nagu loomariigis paneb karjajuht ühe nähvakaga asjad paika, toimib see ka inimeste puhul. Selleks on aga vaja, et igasugused "õiguslased" ei ajaks oma eluvõõrast mula ega annaks kurjadele toetavaid signaale.
j
Jubedused/ 22. märts 2015 00:04
Nagu meilgi parem...see on jube kui õelad on tüdrukud, eriti veel Pärnus (oma tütrega elanud 3s linnas ja nii hullusti kiusamisest pole kuskil mujal kuulnud). Sihuke mõnitamine ja peksmine käib et hoia ja keela. Tean ka juhtumit, kus üks laps tegigi enesetapu, oli ka uudistes paar aastat tagasi juttu. Ja mida tegid kiusad? Mõnitasid aga rahuga uusi edasi. Kahjuks on tõsiasi ka see, et ega see ainult kooli piiresse jää - bussis, linnas, internetis. Mu oma tütart kiusati ka Pärnus ja asi läks nii kaugele, et tütar ei julgenud linna trennigi minna kuna need jubedused seal lähedal hängisid. Ja katsu sa ainult vanematega juttu teha, saad ise sõimata et "möku" lapse kasvatad.
e
ema/ 22. märts 2015 07:31
Tüdrukud tulid ka mind ukse taha hirmutama,kui mu laps keeldus olemast nende meele järgi.Mina pikade juhtmetega ei saanud arugi mis see oli.Läksin kiusaja perega riidu,lõpuks vabandasin mina kamba ees.Supermanipulaatoritel ei vedanud ,läksin kiusatavate kooli tööle.
u
urmas/ 21. märts 2015 23:51
mis meil see räpane usa korda läheb,teised inimesed,teine kultuur,pangu ennast või põlema !
A
.../ 22. märts 2015 00:24
Aga, mis siis juhtub, kui ühel hommikul tuleb sulle kiri ,,Pane end põlema``. Kas Sul siis oleks hea tunne??
e
ega polegi asi/ 22. märts 2015 15:36
aga meil ka saatis õpilane õpsi teise ilma. nii, et on. ludri oled.
k
kohalik/ 21. märts 2015 23:42
Mis siin eestis targem on? Koolides pole kiusamine grammigi vähenenud hoolimara sellest, et selle vähendamisest meedias räägitakse. Õpetajate sõnul lihtsalt probleemi pole ja kui keegi kurdab, tembeldatakse ta pealekaebajaks. Kui poiss lööb tüdrukule rusikaga näkku niiet silm on sinine, piisab lihtsalt vabandamisest ja vsjo. Kui klassikaaslased viskavad teise lapse mütsi poriloiku ja trambivad selle peal ning kui laps ei saa enam märga mütsi pähe panna, kirjutatakse päevikusse märkus, et laps ei kuulanud õpetaja sõna. Seega, elagu "koolikiusamisvaba" eesti.
v
vot/ 21. märts 2015 23:25
ja pärast on jama kui palju kui terve klassitäis on maha lastud

t
to mees/ 21. märts 2015 23:19
ise ära mine- pärast jama kui palju. Seda tehakse teisiti (õnnetusi juhtub ikka)
k
Keskealine naine/ 21. märts 2015 22:32
Koolivägivald on olnud kogu aeg.
Vene ajal olin ise koolivägivalla ohver ning ei astunud mitte keegi minu kaitseks välja.
Pop oli nõrgemat kiusata, siis olid äge tegija.
n
nojh/ 22. märts 2015 08:34
kõige jubedam nõukaaja juhtum, mida mäletan, oli õpetaja lapsega, kes eluaegseks invaliidiks klohmiti, sest ema tegevus õpetajana ei olnud kellelegi meeltmöda.
e
Ehh/ 21. märts 2015 21:37
Tegelikult on see üsna karm ja õudne, mis meie koolides toimub,tean juhtumit, kus ühte last mõnitati, ahistati ja alandati regulaarselt, kuna ta telefon ei olnud õun või samsung ja et ta ema töötab selveris müüana ja riidedki ei olnud firmakad, milles see laps süüdi oli, ei milleski!...ja see mis lapsega tehti oli õudne.Koolis vägivallatseti, mõne aja pärast pidevalt ähvardavad kõned , mõnitavad kirjad facebookis ja oh imet õpetajad irvitasid kaasa...mitte midagi ei muutunud ega tehtud.
k
Kadi/ 21. märts 2015 21:25
Kasvatage oma lastes enesekindlust! Kehitab õlgu ja astub edasi, milleks sellisest jamast üldse välja teha. Ei saa kiusata inimest, kellele see ei mõju.
k
Kadile/ 22. märts 2015 10:43
Kasvata oma last nii, et ta ei teisi ei kiusaks
k
kohutav taandareng või mis? / 21. märts 2015 21:23
Meie ajal 1955-1965 koolikiusamist ei olnud. Selles mõttes. Mitte et me sõbrad oleks olnud, aga ülekohtune käitumine oli tabu. Kõik asusid ohvri poolele ja see võttis kiusajal igasuguse isu ära. Õpetajad kiusasid mõnda õpilast. Kogu klass ükskord tõusis sellise õpetaja vastu üles. Marssisime tunni ajal haneras klassist välja ja võtsime koridoris seina äärde rivisse ja tegime õpetajale "auvalve," et ta saaks õpetajate tuppa kaebama minna, kui üksinda klassis istumisest igav hakkab. Eesti keele õpetaja sai proovida, kuidas on. Keegi rohkem ei proovinud.
t
to kohutav taandareng või mis ?/ 21. märts 2015 22:25
Väga sinisilmne oled.
Käisin koolis 70-ndatel ja 80 -ndate esimesel poolel ja olin ise jõhkra vägivalla ohver.
Mis rumal jutt, et sel ajal ülekohtune käitumine tabu oli ? Suu jäi lahti nii rumala jutu peale.
Mina olin ohver ja kõik olid just nimelt kiusaja poolel, ohvrit ei kaitsenud mitte keegi. Meeletu koolivägivald oli, kartsin vahetunnil wc- st ka välja tulla.
Kohutav kergendus oli, kui kooli lõpetasin ja sadistlike piinajate käest pääsesin.
o
On ikka allkäik küll/ 21. märts 2015 23:00
Mis kool see niisugune oli? Miks Sa haridusosakonda kaebama ei läinud?
Mu lapsed käisid 76-86 ja ka ei olnud sellist asja, õpetajate tase oli küll kohutavalt-kohutavalt langenud. Õpetajad teevad kooli näo. Kahjuks. Mul olid veel eestiaegsed. Mina käisin Vabriku tn 18. Keskkoolis ja 46. Keskkoolis, praegune Pelgulinna Gümnaasium. 3-4 pätti oli kogu kooli peale, aga nad olid põlu all.
t
to On ikka allakäik küll/ 22. märts 2015 00:33
Kuhu ma kaevanud oleksin ? Olin ju ise koolilaps.
Õpetajad ei teinud kiusamisest väljagi, neid ei huvitanudki. Vene ajal pealegi koolikiusamisest ei räägitudki.
Õpetajad kuulsid - nägid kiusamist väga hästi.
Ma häbenesin, et mind kiusati, kellele mul kaevata oli. Kodus ma ei julgenud rääkidagi, et mind koolis mõnitatakse, kohutavalt häbi oli.
t
to On ikka allakäik küll/ 22. märts 2015 00:37
Õpetajad nägid - kuulsid väga hästi, et mind kiusati, õpetajad ei teinud väljagi.
Mis haridusosakonda ma oleks läinud, ma olin ju alles koolilaps.
Mida haridusosakond teinud oleks ?
Vene ajal ju koolivägivald vaikiti maha, tehti nägu, et seda ei olegi.
õ
õpetaja ja ema/ 22. märts 2015 12:06
olen ise olnud koolikiusamise ohver. õpetajad karjusid nõuka-ajal mu peale, miks? sest neil olid endil perekesksed probleemid, mida siis elati välja laste peal. koolikaaslased mõnitasid. ma olin korralik ja tagasihoidlik, aga siis väiksena ei julgenud ma sellest kellelegi rääkida, sest kohutavalt häbi oli, nagu ma olnuks ise midagi valesti teinud.
nüüd, täiskasvanuna tean, et kiusajatel on endal probleemid, mida nad elavad nõrgemate peal välja.
nüüd olen ise õpetaja ega lase ühelegi lapsele liiga teha. kui näen ja kuulen vägivaldset tegevust ja käitumist, lahendan selle kohe, ei karju, aga lahendan.
igasuguseid juhtumeid on olnud. kui keegi arvab õigust olema iseloomustama kellegi välimust, nt sa oled paks, siis kohe reageerin ja lapsed tulevad mu juurde, nad teavad, et saavad mult abi ja et ma hoolin neist nagu oma lapsestki. koolis panen vägivaldset käitumist väga tähele ja lahendan olukorrad, et enam vägivaldset käitumist ei korrata. ma ju tean, mis see kaasa toob.
kõik need lapsed on minu lapsed ja minu jaoks on tähtis see, et kedagi ei narrita ega mõnitata.
ma ei luba kunagi karjuda kellegi peale, ei tee seda ise ega lase ka teistel. isegi kiusajate peale ma ei karju, nemadki on ju lapsed, ja tähtis on, et kiusaja saaks aru, millist valu põhjustab ta kiusatavale.
sellepärast ma ilmselt olengi õpetaja. et armastada ja õpetada.
t
to kohutav taandareng või mis? 21.23/ 22. märts 2015 05:58
Teil oli küll üks eriline muinasjutu - kool. Tavaliselt keegi ei astu ohvri kaitseks välja, keegi ei taha põlu alla sattuda.
Ju oli tegu lihtsalt kerge tögamisega ning ohver ei olnud tõeline ohver.
j
jah/ 22. märts 2015 06:55
uskumatu aga tõsi, sel ajal tõepoolest ei olnud koolikiusamist. Alati on laste hulgas olnud mingi narrimine, aga mitte kuritegelik totaalne kiusamine nagu eriti viimasel paarikümnel aastal.
Ilmselgelt olid sel ajal lapsed praktiliselt võrdsed, ühesugused vaesed kõik ja arusaamised inimlikkusest hoopis teised.
Kiusajad ei iole väärt inimese nime. Nimetada teda loomaks? Kas see ei ole loomadele ülekohtune? Kes nad siis on? Kes on sellised loomastunud olevused sünnitanud ja oma kodus üles kasvatanud?
Rikastele olgu oma koolid, internaatkoolid nii et nende loom-lapsed ei seguneks normaalsete lastega.
Rääkida võib palju, aga aitab ainult omakohus, kui suudad selle targalt organiseerida.
t
to jah 06.55/ 22. märts 2015 23:24
Oli ikka küll totaalset kiusamist.
Kuna sina ei näinud, siis teie koolis lihtsalt ei olnud.
Ma ei taha mõeldagi, millist terrorit ma pidin koolis taluma 30 - 35 aastat tagasi.
Kiusajate hulgas oli ka häid õpilasi, õpetajate lapsi, õppealajuhataja tütar, kes lõpetas keskkooli kuldmedaliga.
k
Kuidas kusagil/ 22. märts 2015 23:29
Meie koolis oli 65-ndal koolikiusamine täiesti olemas. Kooli nimetada ei taha, aga kiusatav tegi hiljem enesetapu.
n
nii tehke/ 21. märts 2015 21:22
lihtsalt viruta kiusajale yks korralik tohlakas ja kes pärast õiendama tulevad neile räägid lihtsalt kogu loo ära. kui koolist välja heidetakse on kool ise loll. mina isiklikult soovitan waldorfkoole. ise käin seal ja pole kordagi kiusamist kogenud. aint mingid esimese ja teise klassi tyybid käivad närvidele.
k
kilu/ 21. märts 2015 21:11
m
Mees/ 21. märts 2015 21:06
mina isiklikult laseks oma lapsel need tegelased näpuga ette näidata ja siis läheks ja teeks nendele ähvardajatele 1-0 .
Taoks sitast tühjaks.
s
22. märts 2015 07:39
sa ei teeks seda.
ma olen oma lapse kiusajal korra asja sõnadega selgeks teinud, et mulle see ei meeldi, kui tema minu last kiusab. kiusajal oli kogu jutuajamise vältel nõrk irve näol. ja järgmine päev, tegi ta koolis kõigile selgeks, milline värdjas on minu laps ja mina, kuidas ma julgesin teda sõimata-kuigi ma ainult rääkisin. aga laste kasvatamatus ja ülbus on mõõdetamatu. tõsi, hiljem kuulsin, et lapsel kodus suured probleemid, vanemad lahutasid jne. saan aru, et laps peab seda kõike millegagi kompenseerima, see laps kompenseeris vägivallaga.
n
Naine/ 22. märts 2015 19:16
ma peaaegu pooldangi sellist käitumist, sest õpetajad vaatavad paljudel juhtudel kiusamistest lihtsalt tuimalt mööda. Ka minu mees läks kooli kui kord tütre kiusamine läks nii üle piiri, et tütrel jäi käsi ukse vahele. ega ta enne ei kaevanud ka kahjuks millegi üle. Ja kui siis õpetajale sai paar korda karmimalt öeldud j a kiusajatega silmsilmavastu seistud, lõppesid lood iseenesest. Ja polnud mingid "laps lihtsalt teeb nalja"ealised, paras kõurikuiga, kes tegelikult hästi teab , mida teeb. Nende vasatu jutt ja moraalilugemine ei aita. Näita , et sinu jõud käib tema oma st üle ja ongi asi mömm.

o
21. märts 2015 21:02
Olen olnud kiusatav ja tean mis tunne see on. Kannatasin selle all 6 aastat.. ei soovi sellist elu ühelegi neiule/noormehele.
a
ag/ 21. märts 2015 20:21
Ja mis meil teisiti????Meedia ja multikad on vägivalda täis...vanemad rebivad end miinimum palga eest segaseks ja lapsed teevadki mis tahavad.Kui vanem lapsele ata-ata annab..jookseb lastekaitse kohale.Rõve ju..aga praegune elu ongi selline.Varsti on murjamid ka sees ja siis läheb täie rauaga andmiseks.
m
21. märts 2015 20:26
meedia ja multikad ei ole süüdi, kui lapsevanemad lapsi kasvatada viitsiks ja ise halba eeskuju ei annaks.
kuidas oskabki laps normaalselt käituda, kui tema vanemad kodus teisi taga tõmbavad ja kõiki kiruvad ja mõnitavad. see jääb lapsele külge. ta näeb, et nii käitumine on normaalne.
TEISI KIUSAVAD NEED LAPSED, KELLEL ON KODUS PROBLEEMSED VANEMAD. kes on sõna otses mõttes matsid.
t
to 20.26/ 22. märts 2015 00:44
Ei ole päris nii.
Kiusatakse KAMBAVAIMUST.
Vene ajal olin ma ise koolis vägivalla ohver ja kiusajate hulgas oli ka õpetajate lapsi, lapsi headest peredest.
See on KAMBAVAIM, tahetakse olla äge, kui nohikut kiusatakse.
n
22. märts 2015 07:34
näiliselt headest peredest. aga ilmselt sisemiselt väga lõhkisest perest. me ei tea iial, mis toimub kodus nelja seina vahel. aga arvame, et kõik on tore, kui väljast paistab vahva.
ma tean ka õpetaja pere lapsi, kus kõik paistab väljast väga ilus ja tore. aga sisemiselt näen, kuidas asjad lonkavad.
näiliselt on kõik väga ilus ja armastav, aga sisemiselt... jube
ü
üllatus. üllatus/ 22. märts 2015 09:05
isegi vanematel on ööpäevas kõigest 24 tundi ja laste järelvalveltus on Eestis väga suur probleem, mis väljendub ka ülisuures laste hukkumiste ja vigastuste arvus, kiusamine veel peale selle.
t
to // 22. märts 2015 23:44
Ega siis TERVE KLASS ja enamus kooli ei saa olla lõhkisest perest.
Mind kiusas pea terve kool.
t
to 20.26/ 23. märts 2015 01:16
Mis rumal jutt, et kiusavad ainult need, kel probleemsed vanemad ?
Mind kiusas pea TERVE KOOL, karjuti klasside kaupa kooris mulle lollusi, õudne aeg oli.
Nii et TERVE KOOLI õpilastel probleemsed vanemad siis.
Kiusatakse, sest see on äge, tahetakse olla teiste sarnane, kuhugi kuuluda, siin ei pruugi olla mingit pistmist probleemsete vanematega.
k
Kirde-Eestlane/ 21. märts 2015 20:05
Koolikiusamist soodustab majanduslik ebavõrdsus - ning see on turumajandusliku maailma "saavutus":(!
m
22. märts 2015 07:36
mitte alati. minu laps on väiksem kui teised ja sellest piisab, et mõnitatud olla. küll on ta kääbus, küll päikapikk, küll lilliput jne
iga päev peab seda mõnitamist taluma. asja teeb hulluks muidugi see, et see toimub ka õppetundides ja õpetajad on ju abitud ja suutmatud. nii see käibki. mis teha? ei midagi.
r
RR/ 21. märts 2015 20:02
USA kui üks vägivaldsemaid riike kus inimelu ei hinnata - no mõni ime kui koolikiusamine kah karmim on. Aga see ei ole mingi uudis meie jaoks ja seda ei peaks meie meedias kajastama.
a
asi selles/ 21. märts 2015 20:52
USA ei ole üks vägivaldsemaid riike. Eesti ja Venemaa on KORDADES vägivaldsemad.
v
21. märts 2015 21:51
venemaa kohe kidlasti mitte, ära ilasta tühja!
v
22. märts 2015 13:48
venemaa on tõesti vb vähe vägivaldsem... aga eesti? mida sa ajad
b
B runn/ 21. märts 2015 20:01
Vaadates maailma üldist pilti tundub et maailm vajab restarti. Putin on vast ainuke kes selle ka korda saadab sest tema siit ilmast vaevalt üksinda lahkub. Restardikohver on ju tema käes.
l
loomulikult/ 21. märts 2015 19:46
toimub USAs koolikiusamine paar kraadi kangemalt kui Eestis
on ju seal vägivaldsed multikad ja arvutimängud kauem kestnud
pealegi on paljud pered kuritegelike juurtega, sest paar sajandit tagasi deporteeriti Vanast Maailmast kurjategijaid sinna
t
21. märts 2015 20:06
Tumedaid tegelasi on seal nagu kärbseid!
e
Eve/ 21. märts 2015 21:05
Nõukogud ajal kui USA meedia polnud siinkandis veel saadava, oli kõik (üldjoontes) korras ... sealjuures ei pea ma silmas materiaalseid väärtusi vaid just vaimseid (nii paradoksaalne kui see ka ei tundu)
k
ka õpilane olnud./ 21. märts 2015 23:25
Georg Sooberg lõi mind vene ajal koolis rusikaga kõhtu.Ma ei teadnud enne temast midagi,polnud mingit tegemist temaga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee