Eesti uudised

Valitsusläbirääkimised jätkuvad ilma Vabaerakonnata (111)

Toimetas Sander Silm, 21. märts 2015 14:15
Koalitsiooniläbirääkimised jätkuvad nüüd ilma Vabaerakonnata.Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES
Reformierakonna juhatus teatas täna oma avalduses, et valituskoalitsiooni läbirääkimised jätkuvad ilma Vabaerakonnata.

Reformierakonna juhatus teatas oma avalduses, et alustas kõnelusi valitsusliidu moodustamiseks nelja osapoolega siiras usus, et selliselt on võimalik Eestile luua laiapõhjaline ja tugev valitsus.

Samal teemal

"Mitmetes prioriteetsetes teemades oleme jõudnud ka kokkulepeteni. Tõsi, nelja osapoolega läbirääkimised on kohati tekitanud ka umbusku, et kas kõik ikka soovivad ühiselt lõpuni minna ja kanda valitsusvastutust. Seda tunnetust on meie jaoks kõige enam suurendanud Vabaerakonna järjekindel nõudmine teha radikaalseid maksumuudatusi, muuhulgas kasutada mistahes kuluplaanide rahastamise katteallikana üksikisiku tulumaksumäära tõstmist 4 -5 protsendipunkti ja 10-12 protsenti ettevõtte tulumaksu kehtestamist. Nende nõudmistega nõustumisel väheneksid Eesti inimeste sissetulekuid ja kahaneks Eesti majanduse konkurentsivõime," seisis avalduses.

Juhatus lisas, et mõistab Vabaerakonna kui noore erakonna nii läbirääkimiste eel kui ka ajal väljendatud soovi keskenduda valitsustöö tegemise asemel esmalt oma erakonna ülesehitamisele.

"Maksude drastilise tõstmiste järjepidev nõudmine ei näita meie hinnangul Vabaerakonna head tahet ega tõsist suhtumist läbirääkimisi vedavasse partnerisse. See seab tervikuna kahtluse alla mitte üksnes Vabaerakonna valitsuskoalitsiooniga liitumise soovi siiruse, vaid ka stabiilse valitsusliidu moodustamise üldse. Sisuliselt näitab selle nõudmise järjekindel esitamine Vabaerakonna soovi loobuda valitsusvastutuse võtmisest. Sama kinnitab Vabaerakonna ettepanek konsultatsioonid sootuks katkestada," lisati samas.

Kuna Reformierakonna juhatuse hinnangul vajab Eesti arvestades keerulist rahvusvahelist olukorda kiiresti värske mandaadiga stabiilse enamusvalitsuse ametisseastumist, siis teeb Reformierakonna juhatus ettepaneku jätkata valitsusliidu moodustamise kõnelusi edaspidi kolmepoolselt - Eesti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning Erakonnaga Isamaa ja Res Publica Liit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee