Maailm

Naine röövis veel sündimata beebi (17)

Õhtuleht.ee, 21. märts 2015 08:00
Catrece Dynel LaneFoto: Reuters / Scanpix
USAs Colorado osariigis langes seitsmendat kuud rase 26aastane naine jõhkra kuriteo ohvriks, vahendab ajaleht Denver Post.

Lapseootel Michelle Wilkins sõitis veebis ilmunud kuulutuse peale Denverist 50 kilomeetri kaugusel asuvasse Longmonti lasteriideid ostma. Neid oli müüa pakkunud 34aastane endine medõde Catrece Dynel Lane. Viimane ründas rasedat naist ja lõikas veel sündimata lapse noaga kõhust välja. Raskelt vigastatud Michelle suutis pärast ründaja lahkumist ise hädaabinumbril helistada. Naine toimetati kiiresti haiglasse ja arstid suutsid tema elu päästa.

Viis tundi hiljem läks koos surnud lapsega samasse haiglasse ka Catrece Dynel Lane, kes väitis, et tal oli olnud nurisünnitus. Haiglas oli selleks ajaks juba teada, millega ta tegelikult oli hakkama saanud, ning naisel pandi käed raudu.

Kohtus süüdimõistmisel ähvardab Catrece Dynel Lane’i eluaegne vanglakaristus. Samas on võimalik, et ekspertiis tunnistab naise süüdimatuks, sest ajalehe Denver Post andmetel on ta tõenäoliselt vaimuhaige. Olgu öeldud, et sündimata beebi varastanud naine on abielus ja peres kasvab kaks teismelist tütart.

Analoogsed kuriteod on ameeriklasi vapustanud varemgi.

2009. aasta juunis tappis 27aastane Korena Roberts 21aastase kaheksandat kuud raseda Heather Snively, kes oli samuti tulnud tulevasele pojale odavalt beebiriideid ostma. Kurjategija eemaldas emakast lapse, kes aga samuti suri. Ka Korema Robertsil oli juba kaks last.

2008. aasta juulis leiti Pennsylvanias ühest korterist surnuna 18aastane naine, kelle kõhust oli laps välja lõigatud. Enne seda oli korteri omanik, 38aastane naine viinud haiglasse vastsündinu, keda ta enda omaks nimetas. Hiljem aga rääkis, et oli lapse 1000 dollari eest ostnud.

2008. aasta juunis helistas 23aastane naine Washingtoni osariigis hädaabinumbrile ja ütles, et sünnitas Kennewickis parkimisplatsil lapse. Veidi hiljem leidsid politseinikud lähedalt pargist tapetud naise, kelle käed ja jalad olid kinni seotud ja kõht lõhki lõigatud.

2008. aasta aprillis mõistis Kansas City kohus surma Lisa Montgomery, kes 2004. aasta detsembris läks end koeraostjana esitledes külla Bobbie Jo Stinnettile. Ta kägistas koerakasvataja surnuks ja lõikas tema kõhust välja kaheksakuuse loote. Laps jäi elama.

2006. aasta septembris peksis toona 24aastane naine Illinoisi osariigis uimaseks oma parima sõbranna ja eemaldas kääridega tema kõhust seitsmekuuse loote. Arstidele rääkis mõrvar, et ta enneaegne laps sündis surnult. Ta uputas ka sõbranna kolm väikest last.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee