Rait Raidla röövis 2008. aastal Chesteri linnas juveelipoodiFoto: Ekraanitõmmis
Õhtuleht.ee 20. märts 2015 16:21
28-aastane Rait Raidla röövis koos kahe kaaslasega Inglise-Walesi piiril asuvas Chesteri linnas juveelipoodi. Päise päeva ajal ja mängurelvaga ähvardades sai kolmik 2008. aasta jaanuaris saagiks rohkem kui 300 000 naela väärtuses ehteid, vahendas Chester First.

Mehed põgenesid Eestisse, kuid sündmuspaigale jäetud DNA abil õnnestus Suurbritannia politseil nad tuvastada. Interpoli abiga toodi kurjategijad Inglismaale kohtu ette.

Neljapäeval Chesteris peetud istungil määras kohus Raidlale 12-aastase vangistuse.
Raidla oli seotud rahvusvahelise kurjategijate jõuguga, mida tunti "odavlennuliinide jõuguna". Selle liikmed reisid Balti riikidest Suurbritanniasse kuritegusid tegema.

Süüdistaja Peter Hussey sõnul osales kuritöös kokku neli meest, kes lendasid Riiast Londonisse Gatwicki lennujaama.

Rööv oli täpselt plaanitud ja selles osalenud meestel olid kaasas ka tõelised relvad. Raidlal oli mängurelv ja ta aitas teistel poodi siseneda. Kaks ülejäänut järgnesid talle maskide ja haamritega varustatult.Neljanda mehe roll röövis pole praegu veel selge.

Raidla esines tavalise kliendina ja kohtus näidatud turvakaamera lindistusel on näha, kuidas turvamees talle ukse avab. Raidla ähvardas teda oma relvaga ja lasi oma kaasosalised samuti poodi. Nad haarasid kaasa välja pandud ehted ja põgenesid.

Raidla DNA-ga jakk ja särk leiti hiljem Chesteri katedraali juurest. Politseinikud küsitlesid teda Eestis, mees tunnistas enda süütegu ja andis üles ka oma kaasosalised.

Raidla kaitsja Peter Barnetti sõnul tunnistas tema klient kohe oma süüd ja osales röövis vaid rahaprobleemide pärast.