Maailm

Rosbalt: Nemtsovi mõrva eest pakuti viis miljonit rubla 

Toimetas Nataly Koppel, 20. märts 2015 10:48
Poliitik Boriss Nemtsovi tapmises süüdistatav Zaur Dadajev.Foto: Reuters / Scanpix
Uudisteagentuuri Rosbalt korrespondendil õnnestus tutvuda poliitik Boriss Nemtsovi mõrvaga seotud uurimismaterjalidega. Tapmises süüdistatav Zaur Dadajev väitis, et mõrva tellija pakkus operatsiooni eest viis miljonit rubla (ligi 80 000 eurot), kuid ta tappis Nemtsovi lähtudes oma usuvaadetest.

Uurijate andmetel tunnistas Dadajev kohe peale vahistamist, et tappis Nemtsovi. Dadajev oli oma ülestunnistusi andes napisõnaline ega rääkinud juhtunu detailidest. „Ma olen usklik inimene ja ma usun Allahi," olevat Dadajev ülekuulamisel ütelnud. Väidetavalt viis mehe endast välja Nemtsovi väljaütlemised seoses karikatuuridega prohvet Muhamedile. 

Samal ajal oli keegi Ruslik pakkunud talle tappa Nemtsov ning lubas mõrtsukaid premeerida viie miljoni rublaga. Dadajev väitis uurijatele, et tappis tuntud poliitiku mitte raha, vaid usu pärast ja ka mõrva tellija oli soovinud Nemtsovi surma usulistel põhjustel.

Kuna kõik mõrva planeerinud inimesed ei olnud nõus seda tööd tasuta tegema, tuli honorar kõne alla.

Sama väljaanne kirjutab, et Nemtsovi tapmist hakati planeerima jaanuaris ning alates veebruari algusest hakati teda jälitama.

Tuletame meelde, et Boriss Nemtsov lasti maha 27. veebruaril hilisõhtul Moskvas Kremli lähedal. Ametliku versiooni järgi panid Nemtsovi mõva toime Zaur Dadajev, Anzor Gubašev ja Beslan Šavanov. 

Samal teemal

13.04.2015
Nemtsovi mõrvas süüdistatavaid kahtlustatakse ka narkoäris
01.04.2015
Moskva lillepood teenib Nemtsovi mõrva pealt tulu
28.03.2015
VIDEO: tundmatud mehed rüüstasid taas Nemtsovi mõrvapaika
25.03.2015
Vandaalid laastasid Boriss Nemtsovi mõrvapaika