Eesti uudised

ÕNNELIKULT TAGASI: Draakonid andsid eile viimaste aastate suurima kontserdi kodus 

Kais Allkivi, 20. märts 2015, 07:00
VÕIMAS VASTUVÕTT: Draakonid on meenutanud, et viimati samal laval kontserti andes oli esinemisnärv nii suur, et tahtis silmanägemise ära võtta. Eile aga tundsid nad end kui kalad vees ning panid täissaali plaksutama, kaasa laulma ja viimaste laulude ajaks püsti tõusma. Publik kutsus ansambli kaks korda lavale tagasi. Teet Malsroos
"Ma ei arvanud, et ma kunagi kodutee leiaksin," laulis Ewert Sundja eile õhtul Nordea kontserdimajas Ewert and the Two Dragonsi kontserdi avaloos "Million Miles". Tõepoolest, hoolimata sellest, et bändiliikmetelt varastati USAs tuuritades passid, olid nad kodumaal tagasi, et anda suurim sisekontsert Eestis sestsaadik, kui nad 2011. aasta novembris samal laval üles astusid.

Samal teemal

Draakonid tõid kontserdimaja saali pilgeni täis – publikut jagus ülemise rõdu viimasesse rittagi. "Keeruline on selgitada, milline emotsioonide virvarr meil täna peas on," tõdes Sundja. "Ring on täis saanud," ütles ta, viidates nii sellele, et kolme ja poole aastaga on mõndagi korda saadetud, kui ka bändi vabariigi aastapäeval ilmunud kolmandale albumile "Circles" ("Ringid"). Ka muusikud koos kolme puhkpillimängijaga paiknesid laval ringjalt. "See lava on suurem, kui ma mäletasin," muheles Sundja. Uute laulude kõrval kõlasid siiski ka vanemad armastatud lood.

Nädala algul jõudsid Draakonid tagasi kolmenädalaselt Ameerika tuurilt, mille käigus nad andsid 12 kontserti. Turnee ei kulgenud neil viperusteta. Eelmise nädala neljapäeva õhtul, kui nad esinesid San Franciscos Bricki & Mortari Music Hallis, murti sisse ansambli tuuribussi.

Varas pani pihta kõrvamonitorid, sülearvuti seniavaldamata muusikaga, iPadi tahvelarvuti, bändi meenete müügist kogunenud sularaha ja meeste passid. Ometi sai tuuriseltskond plaanitud ajal Eestisse tagasi sõita. 

Politsei otsib bussivarast 

"Eesti saatkond oli äärmiselt abivalmis ja vajalikud ajutised reisidokumendid saime kiiresti," kiidab tuuril kaasas olnud mänedžer Toomas Olljum.

Ta räägib, et nad tegid ka kohe samal õhtul San Francisco politseile avalduse ning varastatud asju otsitakse. Varas võis heal juhul isegi videopildile jääda: "Turvakaameraid oli seal läheduses küll, seega tõenäosus on olemas." Ebameeldivast vahejuhtumist hoolimata oli tuur Olljumi sõnul edukas ja vastuvõtt soe. Ka laulja Ewert Sundja kinnitas eelmisel reedel LA Timesile, et bänd tuju norgu ei lasknud ja plaanib edaspidigi USAs esineda.

"Arvatavasti vaatame oma harjumused üle ja valime hoolikamalt, mida (bussi – toim) jätta ja mida ei," tõdes ta küll.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee