Eesti uudised

Eesti ja USA alustavad õhuväeõppusega (12)

Õhtuleht, 20. märts 2015 07:00
Hävituslennuk F-16CM.Foto: Repro
Täna pärastlõunal jõuavad Eestisse Ameerika Ühendriikide õhuväe 14 hävitajat F-16CM. Järgmisest nädalast osalevad hävitajad 17. aprillini kestvatel Eesti ja USA õhuväe ühisõppustel. Õppuse avamistseremoonia on kell 15 Ämari lennubaasis.

Nende õppuste keskmeks on Eesti ja USA õhuväe ühisharjutused ning koostegutsemisvõime edasiarendamine. Lisaks madallendudele hävitatakse esimest korda taasiseseisvunud Eestis kaitseväe keskpolügoonil maapealseid sihtmärke F-16CM pardarelvadest, kasutades ehtsat lahingumoona.

Õppuse ajal tehakse õhk-õhk ja õhk-maa harjutusi ning lennukeid ka tangitakse õhus. Osa harjutusi toimub mitme kilomeetri kõrgusel ja on seega maapealsele vaatlejale nähtamatud, osa madalal, ning neid võib näha keskpolügooni ümbruskonnas õhuruumis, mis ulatub Aegviidust Kiviõlini, ning Tamsalust mereni.

Õppusel osalevad ka Soome ja Rootsi, kuid nende lennukid Ämaris ei maandu. Ameerika lennukid kohtuvad Soome ja Rootsi lennukitega nende riikide õhuruumis, kus kolme riigi õhuväed saavad harjutada omavahelist koostööd. Eesti õhuväe ülesandeks on õhuruumi kontroll ning suur osa õhutule juhtimisest.

Ameerika Ühendriikide õhuväelased kuuluvad 31. hävitajate tiiva 510. eskadrilli, mis asub alaliselt Itaalias Aviano lennubaasis.

Koos hävitajatega saabub Eestisse ka ligi 300 USA õhuväelast. Eesti õhuvägi tagab USA liitlaste sõjatehnika ning meeskonna vastuvõtu ning lennubaasipoolse teeninduse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee