Maailm

Endine luureohvitser, kirjanik Suvorov: Putin lõhkus sõjajärgse tasakaalu, Venemaa variseb kokku (137)

Toimetas Kristin Aasma, 19. märts 2015 15:33
Viktor SuvorovFoto: Vikipeedia
Venemaa kokkuvarisemine ei ole enam kaugel, sest agressiooniga Ukraina vastu lõhkus Vene president Vladimir Putin pärast Teist maailmasõda loodud tasakaalu, arvab kirjanik ja endine vene luureohvitser Viktor Suvorov.

Tulemus on ennustatav ning hästi määratletav ning see on Vene Föderatsiooni kokkuvarisemine, on Suvorov veendunud.

Samal teemal

"Putin on avanud Pandora laeka," rääkis Suvorov. "Pärast Teist maailmasõda, pärast Nõukogude Liidu suurt võitu Teises maailmasõjas on igaüks mitteametlikult tunnistanud: sõbrad, ärme meenutame vana, ärme puutume piire, las kõik olla nii nagu on. Aga Putin murdis selle tasakaalu. Ning niipea, kui ta lõikas Krimmi Ukraina küljest – pole tähtis, kui hea või halb see on -, purustas ta tasakaalu ja see on hirmuäratav," vahendab Joinfo.com Suvorovi sõnu.

Suvorov väidab, et Venemaal tuleb selle eest maksta lähimas tulevikus. "Soome ütleb: "Aga sa oled võtnud meie Viiburi." Sakslased ütlevad: "Sa ole võtnud Königsbergi (praegu Kaliningradtoim) ning 1995. aastal, 20 aastat tagasi, pidid sa selle tagasi andma, nii et tee seda." Jaapan ja Hiina ja kes kõik veel," rääkis Suvorov.

"Putin rikkus tasakaalu ja kõik tuleb ringiga tagasi. Ma ei tea, kas siinilmas või seal, põrgus, kus ta praeb," ütles ta.

Endine luureohvitser rõhutab, et Venemaa kokkuvarisemine on paratamatu ning seda on oodata lähitulevikus.

"Mis Venemaaga juhtub? See variseb kokku, pudeneb, langeb kõrvale. Peale selle juhtub see meie eluajal, me saame seda näha," ütles Suvorov.

Samal teemal

27.02.2015
Ukraina asespiiker hoiatab, et Venemaa ründab 9. mail, ja nõuab relvi
18.02.2015
Majandusteadlane: Venemaa peab Ukraina kriisi lahendama kahe aasta jooksul
16.02.2015
Neeme Raud: Venemaal on Krimmi taasliitmine suur uhkus
04.02.2015
Ukraina tahab Krimmi tagasi