Eesti uudised

Psühhiaater Ennet: Emily edasine käekäik sõltub lähedastest (41)

Toimetas Marge Sillaots, 19. märts 2015 13:55
Jüri Ennet.Foto: Arno Saar
"Mida väiksem on laps, seda suuremat tähtsust nõuab isa ja ema poolne turvatunne," ütles psühhiaater Jüri Ennet.

"Kui ränga jälje selline kohtlemine lapse teadvusesse või alateadvusesse jätab, ei oska me veel täpselt öelda," rääkis Ennet ajalehele Pealinn.

Samal teemal

Enneti sõnul sõltub Emily (3,5) edasine areng selles, kui turvalises keskkonnas laps edaspidi kasvab ja kujuneb. "Mida väiksem on laps, seda suuremat tähtsust nõuab isa ja ema poolne turvatunne," vihjates sellele, et väikese Emily isa ootab eest rasked aastad, kus ta peab pisitüdruku kaotatud turvatunde üles ehitama.

Pisikese Emily ema Keiti Voogre mõisteti nädala alguses süüdi kehalises väärkohtlemises ja talle määrati karistuseks kolmeaastane vangistus, millest kuus kuud kannab süüdimõistetu ära kohe ja ülejäänud 2,5 aastat tingimisi kolmeaastase katseajaga. Naist süüdistati selles, et alates 2013. aasta novembrist kuni eelmise aasta septembrini kasutas ta Emily kallal vägivalda kokku umbes kümnel korral – lõi last lahtise käega või tiris teda juustest, põhjustades lapsele valu.

Keiti süüasja arutati uue karistuskokkuleppe kohaselt (esimest prokuröri nõutud karistust ei pidanud kohtunik piisavalt karmiks).

Emily kasuisa Egert Musta süüdistatakse lapsele raske tervise kahjustuse tekitamises, mille tagajärjel põhjustati oht tema elule. Süüdi mõistmisel määratakse selle teo eest 4- kuni 12-aastane vangistus.

Eile Harju maakohtus peetud istungil kinnitas kaheaastasele Emilyle raske kehavigastuse tekitamises süüdistatud Must, et on nõus maksma 50 000 eurot moraalse kahju eest.

Emily praegune esindaja, tema isa Jost Pehlak esitas Egert Musta kohtuasjas talle 50 000 euro suuruse moraalse kahju nõude. Eile kohtus tunnistusi andnud Must vastas kohtuniku küsimusele, kas ta on nõus moraalse kahju hüvitamisega, et on nõus seda tegema.

Hetkel on pooleli ka Pehlaku ja Emily ema Keiti Voogre kohtuvaidlus lapse hooldusõiguse üle.

Keiti Voogre nimi sai tuntuks, kui tema toona 2,5aastane tütar Emily viidi mullu septembris üliraskes seisundis Tallinna lastehaiglasse. Lapse kehal olid piinamisjäljed ja ta oli teadvuseta. Mitu vigastust viitasid, et ta on järjepidevalt kannatanud ränka füüsilist vägivalda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee