Krimi

Vägistamiskatse pärast kohtu all olnud nooruki ema: meedia käsitles juhtumit ühekülgselt (123)

Vene Delfi, 19. märts 2015, 13:47
Foto: SXC
Vene Delfi poole pöördus ühe nooruki ema, kes on seotud hiljuti avalikkuse tähelepanu alla jõudnud viie noormehega, kes olid kohtu all süüdistatuna 12aastase tüdruku vägistamiskatses; ema arvab, et meedia on käsitlenud juhtumit "väga ühekülgselt".

"Ja mul on lihtsalt väga solvav, et inimesed laimavad meid teadmata kogu tõde," kirjutas ema, kes väidab, et süüdistuses oli prokurör uskunud ainult tütarlaste, mitte noormeeste juttu. Ema väidab ka, et kui poiste kohta koguti koolidest iseloomustusi, mis olid ainult positiivsed, siis tüdrukute tausta ei uurinud keegi – aga just nemad on pärit majanduslikult vähekindlustatud peredest, kus nad olid jäetud enda hooleks ning veetsid palju aega tänaval.

Ema sõnul peitusid juhtumi põhjused selles, et üks poistest oli otsustanud sõpruse ühe tüdrukuga katkestada, mille peale tüdruk lubas, et noormees veel seda kahetseb.

Samal teemal

Tüdrukute kamp oli käinud poiste järel, "hüüdes kogu aeg solvanguid, kuni selle sõnani, millest see intsident ka alguse sai", kirjeldas naine saatuslikul õhtul arenenud sündmusi.

Artikkel on refereeritud venekeelsest Delfist.

12. märtsil kirjutas Eesti Päevaleht, et 2012. aasta 4. mai õhtul viisid Mihhail (15), Nikolai (17), Vladimir (15) ning alla 14aastased Andri ja Aleksandr 12aastase Anna (kõik nimed muudetud – toim), kes oli olnud võrkpalliplatsil kahe sõbrannaga, jõuga linnametsa ja sundisid teda korduvalt Nikolai ja Andri peenist suhu võtma. Tüdruk pääses põgenema.

Kohus otsustas poiste sõnadele tuginedes, et poisse ei ajendanud teoks mitte soov saada seksuaalset naudingut, vaid soov anda tüdrukule sõna "ime" kasutamise eest õppetund. Kohus noormehi vastutusele ei võtnud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee