Krimi

LAPSE PEKSMISES SÜÜDISTATAV: lükkasin last kogemata, sest ta ei tahtnud müramist lõpetada! (17)

Teet Teder, 19. märts 2015 07:00
MIS OLI LAPSE SÜÜ? Egert Must rääkis kohtule, kuidas vannitamist nautinud tüdrukutirts ei tahtnud sugugi vees hullamist lõpetada, mistõttu ta teda kogemata lükkaski. Sellest sai laps raske trauma ega ole teada, kas ta sellest taastubki.Foto: Arno Saar
Eile jätkus kohtuistung mehe üle, keda süüdistatakse väikese Emily piinamises ja talle eluohtlike vigastuste tekitamises. Laps sai hoobi vaid selle eest, et ta ei suutnud lõpetada vannis lustimist.

Teisipäeval mõisteti Harju maakohtus süüdi 2,5aastase Emily ema Keiti Voogre oma lapse kehalises väärkohtlemises. Teda süüdistati selles, et naine oli väikest Emilyt 2013. aasta novembrist kuni mullu septembrini kokku umbes kümnel korral lahtise käega löönud ja juustest tirinud.

Eile jätkus kohtuistung Egert Musta, Keiti Voogre elukaaslase üle, keda süüdistatakse tillukese Emily piinamises ja eluohtlike vigastuste tekitamises.

Egert kasutas süüdistuse kohaselt eelmise aasta septembris lapse vastu füüsilist vägivalda vähemalt neljal korral, eri päevadel, kui lõi last vastu pead ja keha. Väike tüdruk oli kaetud verevalumitega.

Samal teemal

Süüdi ei tunnista

Süüdistuses seisab, et viimase hoobi sai Emily Egertilt mullu 16. septembri õhtupoolikul, kui too lõi last näkku, nii et tüdruk paiskus peaga vastu seina ja sai eluohtliku peavigastuse. Egert end piinamises süüdi ei tunnistanud, võttes omaks vaid eluohtliku tervisekahjustuse tekitamise süü. Seegi juhtus tema sõnul ettevaatamatusest.

Eile kuulati kohtus üle tunnistajaid – Egerti ema, Egerti lapsepõlvesõber ja Emily isapoolne vanaema. Üle kuulati ka Egert. Hommikul tunnistajapinki astunud Egerti ema sõnul nägi ta lapsel sinikaid küll, aga oma poega last löömas mitte kunagi. Vastupidi, ta hoidnud Emilyt väga ja tegeles lapsega rohkem kui tolle lihane ema.

Enne lapse võigast vigastust, 14. septembril nägi Egerti ema Emily põsel sinikat. Laps ei öelnud, kuidas ta haiget sai. Egert vastas emale täpsustamata, et laps kukkus.

Ka Egerti sõber tunnistas kohtus, et lapse eest hoolitses ainult võõrasisa, kes tüdrukut kunagi ei lükanud ega löönud.

Ka tirtsu isapoolne vanaema nägi lapsel sinikaid, aga pani need Emily elava loomu arvele, kes jooksis ringi ja mõnikord ka kukkus.

Vigastus tuli kogemata

Egert kirjeldas kohtule, et vigastus, mille tõttu raskes seisus tüdruk haiglasse viidi, tuli vannitamise käigus kogemata. Tüdruk mängis 16. septembri õhtupoolikul umbes poolteist tundi väikeses lastevannis. Lapsele meeldis vannitamine väga ega tahtnud sugugi lõpetada. Egert hakkas vanni tühjaks valama, aga samal ajal hakkas Emily vanni tagasi astuma. Egert lükkas last, kes kukkus selle peale peaga vastu seina sellise hooga, et kahhelplaat läks katki.

Emily vajus maha ja hakkas nutma. Egert lohutas teda ja tüdruk rahunes. Egerti sõnul pani laps ennast oma toas ise riidesse ja läks õue mängima. Lapsel polnud midagi viga.

Alles tunnike hiljem märkas Egert, et laps toetub terrassi äärele ja on lösakil. Egert võttis Emily sülle ja laps oksendas. Egert viis lapse voodisse, kus ta oksendas veel.

Emily ema jõudis koju veidi enne keskööd. Egert tunnistas, et vaatas hommikul tüdrukut esimesena ja nägi, et laps magab. Alles hiljem said nad aru, et Emilil on midagi viga ja ta viidi haiglasse. Keitile ega politseile Egert ei öelnud, mis vannitoas juhtunud oli.

Karistusseadustik näeb kohtus süüdimõistmisel raske tervisekahjustuse tekitamise eest ette nelja- kuni 12aastase vangistuse ning kehalise väärkohtlemise eest raskendavatel asjaoludel rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistuse.

Kohtuistungi lõpus taotles Egert Must, et temalt võetaks maha piirangud perekonnaga suhtlemisel, vahendab Delfi. Kohus arutas seda prokuröriga ning leidis, et see taotlus on mõistlik rahuldada. Kohus jätkub esmaspäeval.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee