Eesti uudised

Uudist täiendatud kell 19.10!

Vabaerakond tegi ettepaneku koalitsioonikõnelused katkestada (36)

Õhtuleht.ee, 18. märts 2015 18:25
Artur TalvikFoto: LAURA OKS
Vabaerakond saatis täna kella viiest kõneluste kõigile osapooltele kirja, milles teeb ettepaneku senises vormis neljapoolsed läbirääkimised katkestada, kuni ei ole leitud lahendusi põhiprobleemidele. Artur Talviku sõnul on eelkõige just kõneluste vedaja, Reformierakonna reaktsioon jäänud Vabarakonna jaoks oluliste küsimuste osas kesiseks. 

"Me saatsime välja kirja, ettepaneku kõikidele osapooltele, aga ennekõike nende konsultatsioonide eestvedajale, et praegu sellises vormis katkestada nõupidamised kuni nn põhiprobleemidele lahendusi ei leita," ütles Vabaerakonna esindaja Artur Talvik ERR-i uudisteportaalile.

"Kuidas see nüüd edasi minema hakkaks? Igal juhul kui me seal suure laua taga istume ja pöidlaid keerutame – sellest praegu suurt villa ei ole," lisas ta.

Talvik kinnitas, et Vabaerakond on endiselt sellel arusaamal, et juba tegeletakse juba detailidega, aga suured probleemid on paika panemata.

Samal teemal

Täna hommikul teatas Eesti Vabaerakonna juht Andres Herkel, et juba poolteist nädalat kestvad koalitsioonikõnelused ei ole andnud tulemusi läbirääkimiste sõlmküsimustes.

"Vabaerakonnale on esmatähtis, et läbirääkimistel jõutakse ühiste arusaamadeni:

- erakondade rahastamise vähendamises ja valimiskuludele lae seadmises;
- muudes demokraatiapaketi ettepanekutes, näiteks avatud nimekirjad, Riigikogu fraktsioonitute liikmete õigused jm;
- palgavaesuse vähendamises, mis seisneb tulumaksuvaba miinimumi jõulises tõusus, kasutades vähemalt osalt katteallikana üksikisiku tulumaksumäära tõstmist;
- tööjõumaksude vähendamises viisil, mis ei vähenda Haigekassa rahastamist;
- riigireformi ja haldusterritoriaalse korralduse alustes.

Suhtume austusega ka teiste läbirääkijate poolt eelistatult esile tõstetud teemadesse ja mõistame, et kõigest kõike ei ole võimalik realiseerida. Samas ei saa Vabaerakond leppida sellega, kui koalitsioonilepe muutub ümaraks palliks, millel puudub selge sisu," edastas Herkel.

"Vabaerakonnale anti mandaat selleks, et kutsuda esile muutusi. Kui tahetakse minna "kindlalt edasi" vaid pisikesi kosmeetilisi muudatusi tehes, siis sellisesse koalitsiooni minekuks ei ole valija meile mandaati andnud," lisas ta.

Samal teemal

30.03.2015
Rahvasaadik Talvik tegi esimese tööpäeva hakatuseks meresupluse
24.03.2015
Jürgen Ligi: Vabaerakond ei olnud partner
21.03.2015
Mis juhtub, kui valitsuskõnelused ebaõnnestuvad?
20.03.2015
Vabaerakonda valitsusliidu moodustamise kohtumisele ei kutsutud