Eesti uudised

ENDINE PROKURÖR TÜDRUKU SEKSUAALRÜNNAKU JUHTUMIST: kannatanu jäi kaitseta (26)

Siim Randla, 18. märts 2015, 07:00
Foto: Tairo Lutter
Kui prokuratuur läks süüdistusega kohtusse, siis prokurör pidi olema kindel, et tõendid on vettpidavad – nüüd on aga kannatanu jäänud kaitseta ja juhtum on andestamatu, leiab endine prokurör 12aastase tüdruku seksuaalrünnaku juhtumi valguses, kus poisid vägistamissüüst pääsesid. 

See on väga-väga halb lahend, õppetund nii uurijatele kui ka prokuratuurile, kuidas ei tohi teha tööd, räägib endine prokurör, praegune riigiasutuse töötaja. Tõendid, põhjuslik seos teo ja tagajärje vahel on vaja tõendada kaljukindlalt, räägib ta. Tuleb arvestada, et juhul, kui üks tõend on kohtus kangutatav, jääks teine tõend. "Olen kindlal seisukohal, et kannatanu jäi kaitseta ja juhtunu on andestamatu. Mis signaali jättis see kõik tüdrukule?"

Kui prokuratuur läks süüdistusega kohtusse, siis asja juhtiv prokurör pidi olema kindel, et tõendid on vettpidavad, ütleb ta. Jääb küsimus: mis juhtus kohtus kogutud tõenditega.

"Tööõnnetust saaks ennetada sellega, et prokuratuur ei viiks ilmselgelt perspektiivituid asju kohtusse. Kui pole tõendeid vägistamise või selle katse kohta, vaid ainult mingi vaimse surve kohta, siis ei tohiks prokuratuur alluda vanemate või avalikkuse survele, vaid asi tuleks ilma kohtusse viimata ära lõpetada," leiab üks advokaat.

Samal teemal

23. märts 2015, 07:00
Advokaat ahistamisjuhtumist: õiglane lahendus pole alati seaduslik ja vastupidi
19. märts 2015, 13:47
Vägistamiskatse pärast kohtu all olnud nooruki ema: meedia käsitles juhtumit ühekülgselt
17. märts 2015, 07:00
Vägistamisohvrit takistab õigluse nõudmisel hirm ja hingetrauma
15. märts 2015, 20:25
Juhtkiri | Kas kohtuotsus peab olema arusaadav?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee