Heiki ValnerFoto: Teet Malsroos
Krimi
17. märts 2015 21:02

"Pealtnägija": ministeerium nõuab Heiki Valnerilt tagasi 12 000 eurot toetuste raha, teletäht sõimas ministrit seaks (43)

Pilved telereporteri ja loomakaitsja Heiki Valneri (50) pea kohal tumenevad. Alles lahkus staažikas telemees ust paugutades Kanal 2-st ja TV3-st, seejärel mõisteti kohtus süüdi koduvägivallas. Viimase hoobina nõuab Põllumajandusministeerium tagasi rohkem kui poolt rahast, mis mullu eraldati riigi toetusena Eestimaa Loomakaitse Liidule, mida juhib Valner, paljastab telesaade "Pealtnägija" Facebookis homme eetrisse mineva saate sisu.

"Pealtnägija" käsutuses on põllumajandusministeeriumi kantsleri Ants Noodi kiri, milles tehakse loomakaitsjatele tõsiseid etteheiteid finantsdistsipliini rikkumises, teatab saade oma Facebooki lehel.

"MTÜ-le Eestimaa Loomakaitse Liit eraldati 2014. aastal riigi eelarvest ligi 32 000 eurot, millest 17 000 eurot ei ole ministeeriumi arvates kasutatud sihtotstarbeliselt. Et 5000 eurot toetusest on veel välja maksmata, siis tagasi küsitakse "ainult” 12 000 eurot. Kontrolli teostanud ametnike arvates valetasid liidu töötajad transpordikulude kohta ja võltsisid tagantjärgi sõidupäevikut ilmselt selleks, et varjata isiklike bensiiniarvete tasumist. Kõige hämmastavam näide on, et liidu rahadega üritati teenida tulu skeemiga, kus abivajajate tasuta toetamise asemel andis Valner neile liidu vahenditest laenu,” kirjutab "Pealtnägija”.

Hetkel välismaal viibiv Valner saatis aga telesaate väitel põllumajandusministeeriumi talle omasel mahlakal moel "peesse”.

"Nüüd ütleb keegi uus minister härra Padar, käigu ta kuradile ja põlegu põrgus, et neid loomasid me ei tohi aidata. Lühidalt võite öelda, et Valneri arvates on põllumajandusminister Ivari Padar siga," teatas Valner.

Tema sõnul tegid töötajad ilmselt mõned näpukad aruandluses ja tegelikult vassib hoopis põllumajandusministeerium, kellele ei meeldi, et teatud loomi aidatakse.

Valner ei plaani nõutud raha tagasi maksta, sest tema ei ole enda arvates midagi valesti teinud.

"Pealtnägija" on ETV eetris kolmapäeval kell 20.05.