Maailm

Nadija Savtšenko jätkab näljastreiki (4)

Aadu Hiietamm, 18. märts 2015 07:00
Nadija Savtšenko.Foto: AFP / Scanpix
Moskvas Matrosskaja Tišina vanglas eeluurimise all hoitav Ukraina ülemraada saadik ja kopteripiloot Nadija Savtšenko (33) otsustas esmaspäeval alustada uuesti näljastreiki, vahendab Novaja Gazeta. Teda laupäeval külastanud Ukraina arstid olid soovitanud tal seda mitte teha. Arstide hinnangul vajas Savtšenko näljastreigist taastumiseks kuni kaks kuud.

Advokaat Mark Feigin avalikustas Savtšenko allkirjastatud pöördumise. "16. märtsist jätkan ma näljastreiki kuni oma tagasipöördumiseni Ukrainasse või kuni minu viimase elupäevani Venemaal! Kuni lõpuni! Võiduka lõpuni! Ma jään elama! Ukrainas kangelased ei sure!!! Ma saan vabaks! Sest orja meil ju paradiisi ei lasta! Ja Kreml saadab mu nii või teisiti tagasi kodumaale Ukrainasse! Isegi kui see saatmine toimub kingituseks pakitud laibana minu sünnipäeval 11. mail 2015. aastal!" seisab vapra naise pöördumises.

Samal teemal

Savtšenko peatas 13. detsembril alustatud näljastreigi 5.–15. märtsini, kuid leidis nüüd, et seda tuleb jätkata, sest Venemaa uurimiskomitee rikub rahvusvahelist õigust.

Ukraina president Petro Porošenko nimetas Nadija Savtšenko 2. märtsil Ukraina kangelaseks.

Venemaa juurdluskomitee süüdistab puhkuse ajal vabatahtlikuna rindel viibinud Nadija Savtšenkot Vene ajakirjanike Igor Korneljuki ning Anton Vološini tapmisele kaasaaitamises Luganskis mullu 17. juunil ning hilisemas Venemaa piiri ebaseaduslikus ületamises. Süüdistuse järgi oli Savtšenko ajakirjanikud tapnud miinipildujatule suunaja. Savtšenko on kõiki süüdistusi eitanud. Advokaatide sõnul ei saanud Savtšenko miinipildujatuld juhtida, sest ta langes Luganski mässuliste kätte vangi poolteist tundi enne ajakirjanike surma. Samuti ei läinud Savtšenko vabatahtlikult Venemaale, vaid ta toimetasid sinna isehakanud Luganski rahvavabariigi võitlejad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee