Eesti uudised

GALERII: Tapa sõjaväelinnakus avati Ameerikat tutvustav fotonäitus (1)

Toimetas Piret Pappel, 17. märts 2015 15:39
Tapa sõjaväelinnakus avati Ameerikat tutvustav fotonäitusFoto: Simmo Saar
Täna avati 1. jalaväebrigaadi Tapa linnaku sõdurikodus Ameerika Ühendriike tutvustav näitus "Ameerikat kujutades" (Picturing America). Näitus on mõeldud uudistamiseks linnakus teenivatele kaitseväelastele ja liitlassõduritele.

Ameerika Ühendriikide suursaatkonna Eestis kaitsekoostöö osakonna ülema kolonelleitnant William McNicoli sõnul annab avatud näitus hea ülevaate Ühendriikide põhiväärtustest. "

Samal teemal

 Vaadates Norman Rockwelli maali "Sõnavabadus" (Freedom of speech) võime tõdeda, et meie jaoks on inimeste vabadus valida ja vabalt oma arvamust avaldada üheks olulisemaks põhiväärtuseks. See on see, mille eest seisavad nii Ameerika kui Eesti sõdurid," ütles ta.

Näitus on Tapa linnakus teenivatele sõduritele avatud aprilli esimese nädala lõpuni, seejärel liigub pildikollektsioon edasi Rakvere linnagaleriisse, kus seda 7.-8. aprillil Ameerika päevade raames eksponeeritakse.

Näitus koosneb neljakümnest Ameerika Ühendriikide kunstriteoseid ja ajaloosündmusi kujutavast pildist. Eestis on näitus olnud üleval raamatukogudes, kunstigaleriides ja kultuurimajades.

Samal teemal

19.02.2015
Eesti ja USA alustavad suure lennuväeõppusega
18.02.2015
NATO NÄITAB JÕUDU: Eestist algab USA soomukite 1700 kilomeetri pikkune retk Saksamaale
14.02.2015
FOTOD: Tapale saabusid USA tankid
14.02.2015
USA ratsaväelased osalevad kaitseväe polügoonil toimuvatel lahinglaskmistel