Teleblogi

KÖÖK: lõhutud küljepeeglid ja armastuse ameerika mäed 

Marko Tiidelepp, 17. märts 2015, 08:01
 Ekraanitõmmis
Kui eelmises osas oli "Köögis" kirelõõma, tuleleeke ja tempot, siis seekordne osa sedavõrd dramaatiline ei ole. On romantikat ja siis jälle ei ole ka, on tundeid, mis liiguvad ühest äärmusest teise, on irooniat ja huumorit, kuid nüüd kõigest veidi lähemalt. Ah jaa, ikka tuletan meelde, et minu loos telekriitikat ei ole ja Nobeli kirjanduspreemial ma ei kandideeri...

Maks (Kristjan Kasearu) ja Vika (Margaret Kodusaar) on voodis (nende vahel puhkes eelmises osas ju see meeletu kirgede torm). On hommik. Telefon heliseb, äratus! Maks hiilib voodist välja, hakkab riidesse panema. Paljud naisvaatajad on kindlasti väga rahul, sest Kristjan Kasearu demonstreerib taaskord oma väga heas vormis keha. See selleks... Üks hetk jääb Maks siiski Vikat vaatama ja ronib voodisse tagasi.

Samal teemal

Edasi on ekraanil meie teine paarike – ettekandja Natali (Carmen Seljamaa) ja baarman Kaspar (Veljo Reinik). Natali tuleb õrnalt ja tagasihoidlikult Kaspari juurde ja tõdeb, et ta tuleks ööseks kuti juurde. Kaspar ei saa eriti hästi aru. Natali kinnitab, et nad peaksid oma suhtes järgmise sammu astuma! Kaspar on nüüd täiesti segaduses ja uurib: "Kas peame abielluma?" Poiss, sa ei saa ikka mitte millestki aru!!! Natali selgitab, et ei, nad peaksid tegema hoopis SEDA, aga nii, et nad kellelegi ei ütle. Kunagi nad ju ütlesid, kuigi ei teinudki SEDA. Kasparil läheb nägu naeru täis ja Natali läheb õhtuks lõhnaküünlaid ostma.

Tööle saabub ka meie restorani tsaar, peakokk Viktor Paulus (Indrek Taalmaa). Keegi on oma auto tema kohale parkinud! Milline jultumus!!! Kordan veelkord, milline jultumus!!! "Süüdlaseks" on naaberrestorani peakokk Helena. Viktor viitab küll sildile, mille ta on ise kirjutanud: "Siia mitte parkida jobud". Helena ei kavatsegi autot ära ajada. Kange naine! Võiks öelda, et julge naine! Teades Viktorit võivad asjad nüüd eriti keeruliseks minna!

Tööle sõidavad ka Maks ja Vika. Veidi enne kohale jõudmist peab Maks Vika autost lahkuma. Keegi ei tohi neid koos näha!

Umbes samal ajal helistab härra peakokk kellelegi teisaldajale, et see tuleks ühte autot teisaldama, mis on pargitud tema auto parkimiskohale. Ta on nõus ka 100 eurose kohaletuleku tasuga, asi on põhimõttes. Kõnet juhtub pealt kuulama ka Helena, kes on üsna irooniline ja terav, et kas mees tõepoolest hakkab iga päev 100 eurot maksma? Nagu hetk tagasi mainisin – julge naine!

Hetkeks ka meie restorani. Viktor tuletab Vikale meelde, et tal tuleb sõita Milaanosse köögitehnika messile. Vikal on see meeles. Saalist liigume kööki – Maks on tööle hiljaks jäänud ja teadagi miks – ta visati ju autost välja ja poiss pidi ju jalgsi tööle jalutama. Viktor saab pahaseks ja uurib miks rümp on hilinenud! Maks ei taha Vikat vahele rääkida ja ta tõdeb lihtsalt, et magas sisse. Viktor annab Maksile uue nime – unerümp! Kui selline hilinemine peaks korduma, siis laseb ta Maksi lahti, ka Vikal ei jää muud üle, kui kaasa noogutada. Meie restoran, meie sündmuste keskpunkt on üks "huvitav" asutus, seal üritatakse pidevalt kedagi lahti lasta, kuid tavaliselt saadakse üsna ruttu oma töökoht tagasi.

Restoranist edasi hoopis õue. Natali sõidab (vingerdab) jalgrattaga ja koperdab sedavõrd pahasti, et kukub Viktori auto küljepeegli otsa, mis loomulikult küljest tuleb. Oli nüüd seda veel vaja! Ja siit algab täiesti uute sündmuste jada.

Et asi küljepeegliga eriti traagiliseks läheks, läheb Viktor välja just siis, kui Helena lõhutud peeglit vaatab. Asjalood on selged! Vähemalt Viktorile! Ta tõdeb, et tegemist on huvitava kokkusattumusega, et ka Helena autol on küljepeegel katki ja läheb murrab selle küljest ära.

Restoranis nutab Natali ja seletab Kasparile, kuidas ta peakoka autol küljepeegli katki tegi. Seetõttu ei tule neil õhtul ka SELLEST mitte midagi välja. Kaspar on löödud mees...

Maksi ja Vikat näidatakse ka. Maks tahab õhtul pärast tööd Vikaga rääkida, kui naine istub taaskord üksinda autosse. Maks on kange mees ja viskab ennast külili auto ette. Vika on veel kangem naine, tagurdab ja sõidab minema. No mida kuradit!

Uus hommik. Maks ja Vika ärkavad koos!!! Maks toob voodisse kohvi ja võileivad. Romantika. Vika karjatab, et ta vihkab Maksi. Nad on maganud sedavõrd kaua, et ta ei jõua enam Milaano-lennule. Maks on nutikas sell. Ta helistab restorani, kus telefoni võtab vastu ettekandja Saskia (Miina Vilo). Maks mängib itaallast, kes selgitab, et suur mess jääb ära! Kristjan Kasearu esitatud eesti-itaalia segakeel on võrratu! Saskia usubki seda jama ja hetk hiljem helistab ta juba Natalile, et messi ei toimu. Asjad on lahendatud. Kas ikka on?

Restorani saabub hommikul Viktor. Nüüd on lisaks Helena autole tema parkimiskohal ka kolm prügikasti!!!

Ka Maks ja Vika on teel tööle. Taaskord peab Maks veidi enne pärale jõudmist autost lahkuma. Tom Jones laulab samal ajal ekraani taga "It's not unusual"...

Restoranis nutab Natali Kasparile, et peakokk süüdistab küljepeegli lõhkumises naaberrestorani peakokka, kuigi süüdi on ju hoopis tema. Kaspar on tõeline mees, tema läheb ja ütleb Viktorile, et tema lõhkus küljepeegli. Mõeldud, tehtud. Kaspar kinnitab Viktorile, et tema on see lõhkuja, kuid Natali on ka juures ja äkki hüüatab, et tema on ikkagi süüdi. Viktor on segaduses, kuid neelab selle mõru pilli alla. Natali ütleb Kasparile, et nüüd ta tuleb küll õhtul poisi juurde.

Lõpuks olemegi Kaspari juures. Natali on ka. Küünlad põlevad. Romantiline muusika. On vist õige aeg SELLEKS. Aga ei ole ikka ka! Natali kinnitab, et sedasi ikka ei saa, sest jääks mulje nagu ta tasuks oma kehaga Kasparile selle eest, et poiss tema kaitseks välja astus. Magame lihtsalt niisama koos...

Jälle hommik. Maks ja Vika on jälle koos voodis. Vika ei saa aru, kus ta on. Saame teada, et Vika oli eelmisel õhtul ööklubis, jäi seal väga purju ja kutsus Maksi järgi. Maks elab Kaspari juures, mistõttu siin nad siis ongi. Oli nüüd seda veel vaja! Vika läheb tualetti ja põrkab seal kokku Nataliga! Näib, et tegemist on restoranitöötajate kokkultulekuga.

Järgnevalt oleme taaskord Vika autos. Taaskord peab Maks enne sihtkohta jõudmist autost lahkuma, kusjuures maha ununeb ka kuti mobiil.

Ei möödu just väga palju aega, kui Viktorile helistab Helena. Kus on tema auto! Hetk hiljem saame teada, et Fred on autoga ära sõitnud, remonti noh. Küljepeegel oli ju katki. Kutt on suutnud autoga avarii teha – küljepeegel on terve, kuid küljest on pamper!
Restoraniski on dramaatiline olukord. Omanik, härra Koloman (Mart Aas) on pahane Vika peale, sest Milaanos toimub mess ja miks Vika seal ei ole? Saskia on samuti vestluse juures ja kinnitab, et helistas üks itaallane, kes kinnitas, et messi ei toimu. Koleman uurib Saskia käest helistaja numbrit. Eesti number! Koloman helistab ja mobiil hakkab helisema, Vika kotis. Eks oli Vika autost Maksi mobiili endaga kaasa võtnud. Kuidas see vanasõna oligi, et valel on lühikesed jalad. Koloman tõdeb, et ta ei taha Vikat vallandada, kuid Milaanosse peab ta sõitma ja seda omal kulul.

Õhtu. Vika on Maksi peale pahane, sest just Maksi pärast oleks ta töölt lahti saanud. Maks võtab julguse kokku ja ütleb, et Vika on see, kes asjad keeruliseks ajab, äkki oleks aeg tal ka endasse vaadata. Tegelikult, väga õige mõte.

Natali ja Kaspar on voodis. Lamavad kõrvuti. Kas nad peavad ka täna öösel lihtsalt magama? Ei, seekord nad küll lihtsalt magama ei jää...

Ja jälle hommik. Maks ja Vika ärkavad taaskord ühes voodis. Läheb kallistamiseks ja musitamiseks...

Selline osa seekord. Inimsuhted on selles sarjas ikka ülimalt kummalised ja osalt ju ka naljakad. Sellised ülesse ja alla nagu ameerika mäed. Oluline on seegi, et saab nalja ja on lõbus vaadata, ei pea ennast haigeks mõtlema, et mis öeldi, miks öeldi. Lihtne ja lõbus... see ongi oluline.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee