2
fotot
Sven Sester (Mattias Tammet)

Riigikogu valimistel napilt uuest parlamendist välja jäänud Sven Sester (IRL) ei jätnud valimiskomisjoni otsust vaidlustamata mitte soovist saada korralik kompensatsioon ja pääseda ikkagi paari kuu pärast asendusliikmena parlamenti.

Nimelt valib Tallinna tehnikaülikool 22. mail endale uut rektorit. Neljast kandidaadist kõige tuntum nimi on endine Tartu ülikooli rektor ja IRLi juhtpoliitik Jaak Aaviksoo. Kui Aaviksoo saab rektoriks, siis tema asemel pääseb parlamenti just Sester.

Teatavasti jäi Sester tasavägises rebimises saadikukoha pärast samuti IRLi nimekirjas kandideerinud Viktoria Ladõnskajaga lõpuks kaotajaks.

Ta teatas pärast valimiskomisjoni otsust, millega Ladõnskaja saadikuks kuulutati, et tema seda ei vaidlusta.

Kas Sester loobus vaidlusest seetõttu, et rohkem kui aasta riigikogu liikmena töötanud isik saab uude parlamenti mitte valituks osutudes kompensatsiooni 20 000 eurot? Ja pärast raha kasseerimist tekib tal tänu Aaviksoole ikkagi võimalus Toompeale minna?

"Igaühel on õigus esitada erinevaid spekulatsioone, kuid kinnitan siinkohal üle oma eelmisel nädalal välja öeldud seisukoha: ma ei vaidlustanud häälte ülelugemist, sest aktsepteerin valimiskomisjoni tulemust," kinnitab Sester Õhtulehele.

Ta lisab, et tallegi oli see ootamatu, et kolmandal häälte ülelugemisel muutusid lõplikud kandidaatide häältetulemused veel kord. "Viktoria Ladõnskaja asub IRLi fraktsioonis valijatelt saadud mandaati teostama ja mul on tema üle hea meel," toonitab Sester.

"Mõistlik ja õige on lähtuda tänastest faktidest, mitte hüpoteetilistest kombinatsioonidest. Muidu jõuame lõpuks absurdse spekulatsioonini, et Ladõnskaja vaidlustas teistkordse häältelugemise tulemuse seoses mainitud spekulatsiooniga."

Jaga artiklit

26 kommentaari

J
jubedus  /   13:35, 18. märts 2015
kui kavalad on need vanad riigikogulased.Iga asi on neil välja arvestatud.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis