Eesti uudised

Vägistamisohvrit takistab õigluse nõudmisel hirm ja hingetrauma

Kristiina Tilk, 17. märts 2015, 07:00

15 KOMMENTAARI

n
Nüüd siis teate/ 17. märts 2015, 14:05
...miks ahistatud-vägistatud-mõnitatud ohvrid ei taha asju kohtusse anda. Seal tuleb see õudus uuest iüle seletada-kirjeldada, läbi elada ja oma piinajale näkku vaadata. Sõna on sõna vastu ja kõik ütlused tõlgendatakse piinaja kasuks. Kui neid piinajaid on rohkem kui üks, siis on ka ohvri ütlustel väiksem kaal. Nii kasvab see ebaõiglus järjest suuremaks. Kui tagatipuks leiab kohus, et piinajad on veel õigesti käitunud (mis see õigeksmõistmine siis muud on?), siis ma ei kujuta ette kuidas ohver saab edasi elada selle teadmisega, et ta ise ongi süüdlane (sest keegi peab ju süüdi olema). Miks siis üldse peaksid vägistatud-mõnitatud jms. ohvrid veel häbistamiseks kohtu poole pöörduma?!?
p
Pettunud/ 17. märts 2015, 14:02
Selles 12 aastase vägistamisjuhtumi kohtuotsuses on pettunud suurem osa eesti elanikest! Loodan väga, et asi vaadatakse uuesti, ka KANNATANU poole pealt läbi, poistele määratakse hullem karistus, pannakse lisaks häbiposti, nimed üles ja mollid jne ja kannatanu saab suure hüvitise ning tasuta nõustamisabi senikauaks, kui on täielikult paranenud! Ja inimesi, kes on märganud kellegi peresisest väärkasutamist, ahistamist, laste kummalist käitumist, palun, palun, palun- teavitage ometi vastavaid asutusi! Iga teie vaikimine tekitab kannatavas lapses süvenevaid kannatusi:( Tänasel päeval on võimalik vihjajal jääda 100% anonüümseks.
k
Kertu/ 17. märts 2015, 11:39
Kes on näinud filmi "kertu" ja nende probleemidega lähemalt kokku puutunud, teab, et iga vägistamine ja ahistamine on julm, kuida kõige jubedam on pere sisene aastatepikkune ahistamine, oma laste ärakasutamine! Lapsed ei pruugi enne töiskasvanuks saamist isegi aru saada, et midagi valesti tehakse. Ja muuseas emad tihtipeale teavadki seda kõike, ag avaikivad, sest kardavad mehe käest peksa saada. No mis elu see on. Mõelge natuke, kustkohast siis tulevad need värdjad, kes piinavad loomi, kes kurikaga inimesi surnukd taovad jne- lõviosa neist julmuritest on justnimelt lapsena langenud peresisese kuritarvitamise ohvriks ja suurena avaldub nende trots just jumuses!
e
ei maksa/ 17. märts 2015, 11:42
igasuguseid filme nii tõsiselt ka võtta.
e
ei maksale/ 17. märts 2015, 11:54
Kohe näha, et oled võhik. Olen töötanud Soomes laste tugiasutuses ja kinnitan sulle, et filmis Kertu oli üks kõige tüüpilisematest koduahistamise stsenaariumidest! Nii on muuseas igal pool maailmas, mitte ainult Eestis ja Soomes, et oma isa aastaid omaenda lapsi ahistab, ainult, et Soomes on näiteks arvestatavad karistused.
k
Karistamatus/ 17. märts 2015, 11:19
Minu sõbranna, kes on aastaid tagasi oma poja isast suure tüliga lahutanud, kuna mehel oli joomiseprobleem pluss agressiivsus. Poiss on praegu vist 1 klassis ja sõbranna mul kurdab tihtipeale, et poeg ei taha isa juurde minna, isegi on nutnud jne, aga minu sõbranna, kuna ta ise kardab oma eksmeest, ikka saadab oma poja sinna, kuigi aimab, et midagi on seal väga mäda. Ütlesin talle korduvalt, et viigu poiss psühholoogi juurde, kes oskab lapse käest õigeid asju küsida ja välja selgitada- no ei lähe. Olen oma sõbrannas järjest rohkem pettunud, kuidas oma lapse prioriteedid ei ole esikohal!? Mis sellest poisist kasvab
v
Vana Ema/ 17. märts 2015, 11:34
Sinu sõbranna on lihtsalt väga halb ema:-( Laps, kelle muresse ei süveneta, ega otsita lahendust kannatab rohkem, kui arvata oskame. Kui ta käib koolis, siis hakkavad kindlasti hinded alla minema, koolis hakkab pihta halb käitumine, teiste segamine, löömine jne. Aga kui suureks kasvab, siis ei oska ta oma elu ja otsustega toime tulla, suhteid hoida ja suure tõenäosusega hakkab oma ema vihkama, kes tema mure ees silmad kinni pigistas! Võib hakata ka ise vägistajaks, ahistajaks või muud moodi kurjategijaks. Siis on sel emal juba võimatu midagi muuta!
r
Rumalale naisele/ 17. märts 2015, 13:07
Naine, kes taolise mehega otsustab lapse saada, on ise äärmiselt rumal ning juba ainuüksi sellega oma lapsele halba teinud. Vähemalt kui juba lahku mindud, siis on emana tema kohus tagada lapsele turvaline ja õnnelik, positiivseid emotsioone täis lapsepõlv! Kui saadetakse laps inimese juurde, kelle juurde ta minna ei soovi, siis..appikene, sama hästi võib pealt vaadata, kuidas oma laps piinleb valudes!
m
mis/ 17. märts 2015, 09:38
mõttes tahtsid anda õppetundi?no mida...neile endile kuluks õppetund ära vanglas! mismoodi see 12 aastane nüüd edasi elama peab...?häbistatud avalikult trauma hinges ja mis kõige hullem eesti riik ise häbistab teda....ja selle kohtuotsusega et süüd justkui pole.....lihtsalt jube mis riigis me elame!
t
tule taevas appi/ 17. märts 2015, 09:11
Tugineti poiste ütlustele.Poisid istusid vanemate ja advokaadiga koos õppisid osad ilusti pähe ja vuristasid pärast ilusti ette. Võib-olla sai ka ämma kilekotti midagi. Varsti vaata, et tüdruk ise tekitas poistele psüühilise trauma ning vaja maksta valuraha (mõnu jäi ju saamata ).
o
ohver/ 17. märts 2015, 08:49
on ohver, vahet pole, millise kuriteo või väärteo ohver, samuti riigiametnike ohvrid. paraku pole ohvril mingeid õigusi.
o
ok/ 17. märts 2015, 08:57
need värdjad tuleks panna vangi
o
ohver/ 17. märts 2015, 08:49
on ohver, vahet pole, millise kuriteo või väärteo ohver, samuti riigiametnike ohvrid. paraku pole ohvril mingeid õigusi.

KARMISTADA KÕIK SEADUSED ,,/ 17. märts 2015, 08:05
1)) AGA MIDA MEIE SIIN VÄIKSES RIIGIS ÜLDSE JAHUME ,,ET SEXIDA VÕIB 14,a. vanune ?????
2)) KÕIGE HULLEM ,,ET MEIE RIIGIKORD --LUBAB SEXIDA 14,,AASTASE LAPSEGA??MIKS NII???
3))ISTUGE SUURED OINAD ÜKSKORD USA SEADUSE MEESTEGA MAHA,,
JA KOOSTAGE UUS SEADUSTE NIMEKIRI"""ET INIMESE--LOOMA KASVATADA,,
JA KA KARISTADA ÕIGUSE RIIGIS PÄTTE,
4;; KÜLL SIIS KARTMA JA MÕTLEMA PANEB,, ""MIDA VÕIB TEHA JA MIDA EI VÕI
TEHA,, "" MEIE VÄIKSES RIIGIS --PEAKSID KEHTIMA OMAD KARMID SEDUSED ...
MITTE ÜKSKI EUROOPA SEADUS --EI TOHIKS RAHVUSRIIKE PÕRGU TEELE SUUNATA,,
m
miks nii/ 17. märts 2015, 10:19
selleks ikka et kui vanad tähtsad ja rahakad noorte tarvitamisega vahele jäävad siis ei ole karistust
maailm kaldub üha enam kurjategijate võimu alla

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee