Krimi

Hiiglane Camil ja sõbrad mõisteti jõhkras peksus süüdi (8)

Juhan Haravee, 17. märts 2015 07:00
Camil (vasakul), Mart ja Toomas – süüdi: oleks nadteadnud, mis neid ees ootab, oleksid nad küllap oma kättemaksuhimu vaos hoidnud.Foto: Laura Oks
Kahe aasta tagusel jaaniööl korraldatud jõhker peks Tallinnas Järvel tõi süüdistatavatele tingimisi vangistusi ja igaühele 4000 euroni ulatuva kahjunõude ja kohtukulud.

20. veebruari Õhtulehes oli juttu paar nädalalt varem Harju maakohtus alanud protsessist kolme sõbra – Tooma (20), Mardi (18) ja Camili (19) üle, keda süüdistati teise inimese kehalises väärkohtlemises ehk teisisõnu peksmises.

Kuritegu pandi toime kaks aastat tagasi jaaniõhtul, kui Hollandist Eestisse korvpalluriks värvatud Camil tähistas sõpradega oma täisealiseks saamist.

Süüdistuse kohaselt tungisid Toomas, Mart ja Camil 24. juuni 2013. aasta varahommikul Tallinnas Järve Selveri lähistel kallale neid kokapudeliga visanud eakaaslasele. Kannatanut löödi näkku, lükati pikali ja peksti jalgadega.

Kohtualused end peksmises süüdi ei tunnistanud. Toomas siiski ütles, et oli kannatanut korra rusikaga löönud.

Eile mõistis Harju maakohus Toomale ja Camilile üheksa ning Mardile kümme kuud tingimisi vangistust 18kuulise katseajaga.

Toomalt, Mardilt, Camililt ning Mardi emalt tsiviilkostjana mõistis kohus õigusvastaselt tekitatud kahjude katteks kannatanu kasuks solidaarselt välja 649 eurot varalise ja 1500 eurot mittevaralise kahju katteks.

Sellele lisandub viivis alates 15. detsembrist 2014, s. o kohustuse sissenõutavaks muutumisest kuni täitmiseni.

Süüdimõistetud peavad võrdsetes osades hüvitama ka kannatanu õigusabi kulud 3507 eurot. Peale selle tuleb kõigil kolmel kanda riigieelarvetuludesse neile määratud kaitsjale makstud tasu 1488 eurot ja süüdimõistva otsusega kaasnev sundraha 585 eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee