Maailm

Putin: ilma kuulujuttudeta on igav elada (5)

Õhtuleht, 17. märts 2015 07:00
Vladimir Putin. Foto: Reuters / Scanpix
Kümme päeva (6.–15. märtsini) avalikkuse eest varjul olnud Venemaa president Vladimir Putin ilmutas end eile Peterburi lähistel Strelnas, kus ta kohtus Konstantini palees Kõrgõzstani riigipea Almazbek Atambajeviga. Tasub meenutada, et Vene telekanal Rossija 24 näitas seda kohtumist juba reedel, 13. märtsil ja vabandas hiljem eksituse pärast.

Ajakirjaniku küsimusele tema tervise kohta vastas Putin eile naljatoonis: "Ilma kuulujuttudeta on igav elada."

Samal teemal

Atambajev lisas: "Teie loal, Vladimir Vladimirovitš, tahan pressile öelda – just enne sõidutas Vladimir Vladimirovitš mind Konstantini palee territooriumil, istudes ise roolis. See on selleks, et oleks vähem kuulujutte. Ma kuulen ka enda kohta tihti mitmesuguseid kuulujutte, kuid te näete, et see ei ole loomulikult päris õige. Venemaa president mitte ainult ei kõnni, vaid ka sõidab, sõidutab külalisi roolis olles. Ja nagu öeldakse vene keeles: ei jõua ära oodata."

Atambajev ei täpsustanud, mis liiklusvahendit Putin juhtis.

Kreml andis eile ka teada, et 12.-13. märtsil Astanas vastastikusel kokkuleppel edasi lükatud Vladimir Putini, Kasahstani presidendi Nursultan Nazarbajevi ja Valgevene riigipea Oljaksandr Lukašenka kohtumine peetakse 20. märtsil.

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov loetles eile ajakirjanikele Putini ja Atambajevi kohtumise ajal, naeratus näol, kõik kuulujutud, mis tema bossi kohta viimastel päevadel ringlesid.

Peskov viitas nii kindralite vandenõule kui ka sünnituse vastuvõtule Šveitsis. Kui üks ajakirjanik palus kommenteerida Austria meedias ilmunud teadet, et Putini haiget selga käis ravimas üks Austria arst, siis teatas Peskov naerdes: "Jah, ta oli Putinit kinni pidanud kindralite seas."

Putini käsul viidi eile hommikul Põhjalaevastik ning lääne sõjaväeringkonna ja õhudessantvägede mõned väekoondised seoses etteteatamata kontrolliga täielikku lahinguvalmidusse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee