Malluka beebiblogi

Malluka beebiblogi: kahtlen oma otsuses laps hoidu viia

Mariann Kaasik, 19. märts 2015, 13:36

8 KOMMENTAARI

m
mina/ 23. märts 2015, 10:50
Ja ema kasva ise suureks. Lapsel peavad olema raamid ja kindlad reeglid, mida võib ja mida mitte.
See et laps ronib lauale ei ole ju igal pool aktsepteeritav ja isegi väga armsa ja armastatud lapse vanem peaks aru saama, et nii ei saa ühiskonda sulanduda. Nii kasvatamegi ainult enese nina ette nägevaid inimesi, et kui miski ei meeldi mis pähe tuleb nutt lahti ja muud võimalust polegi .... Kulla pisikese tüdruku ema, arvan et saad abi eelkõige oma vanematega rääkides ja aktsepteerides nende arvamust kasvatuse alal, nemad on ju kasvatanud kõikedeadja ja õieti käituva emme oma väikesele tütrele. Räägi oma emaga ja kindlasti leiate lahenduse, niio lihtne see ongi ja lapsed ikka nutavad aegajalt ja isegi jonnivad.
m
Mäletan.../ 21. märts 2015, 18:40
...kui Malluka laps oli mõne kuune, siis ta blogis kirjutas, kuidas tema küll ei plaani last enne 3 aastat lasteaeda viia. Tookord kommenteerisin ka, et eks me aasta pärast vaatame, nüüd siis laps alla 2 ja juba hoius... Lapsed on erinevad, mõni on 2 aastaselt valmis lasteaiaks, mõni pole veel 4-selt ka nii valmis, et nuttes maha ei jääks. Ja vahel on nii, et kõik sujub alguses väga hästi, aga mingi aja pärast, kui enam lapsele nii uus ja huvitav ei ole, tulevad nutud hoopis nt pool aastat pärast lasteaiaelu algust. Enamasti tõesti see nutt lõppeb, kui emme vaateväljast kaob, vahel võtab see kauem aega. Aga tegelikult ma tahtsin kirjutada selle loo teisest teemast - lapsele piiride seadmisest. Sest see, mida ma lugesin (kriidiga seinale joonistamine, jahu põrandale kallamine, ronimine ohtlikesse kohtadesse), see on tegemata kasvatus, mitte emasüdame õrnus. Ja lõpuks on see kahjuks nii endale kui ka lapsele! Mallukas, Sa mõtle sellele, kas soovid, et Su laps ei oleks pidevas segaduses, kellega ta mida teha võib (issiga ühtmoodi, emmga teistmoodi)? Laps vajab selgeid piire, et tunda end kindlalt ning teada, millal ta piire ületab. Sest lapsed on targemad, kui tavaliselt arvame, ning nad tunnetavad väga hästi, millal pahandust teevad, kui neil on eelnevalt reeglid teada. :)
e
Ema/ 21. märts 2015, 12:55
Ei tea hoidudest midagi aga lasteaias on rühmas omavanused koos. Minu laps oli 1,7 aastane kui lasteaeda läks. Olude sunnil (et mitte puu all elada) viisin lapse lasteaeda ja ütlesin, et ärge mulle helistage enne töö lõppu ei saa järele tulla. Kasvataja vaatas nagu maailma imet mind. Terve päev värises süda aga tagasi jõudes selgus, et kõik läks hästi. Paar korda kogu lasteaia vältel läks laps pisarsilmi lasteaeda aga see nutt pidi järgi jääma pärast seda kui mina ära lähen.
Mis puudutab aga seda, et laps hakkab nutma kui laua peale ei tohi ronida siis mina võtaks vanemal kratist kohe kinni. Lapse koht ei ole laual, aknalaual ja ka teistes kõrgustes. Huvitav kui last hoida mallukaga koolini siis millinne käitumishinne tal tuleb? Kasvatamine ja hoolimine on kaks erinevat asja ja üks ei välista teist vaid täiendavad teineteist.
k
KORD LUGESIN SEDA MALLLUKAT/ 21. märts 2015, 09:49
JA MUL HAKKAS PAHA. KAS TA KOOLIS ON KÄINUD?
t
Tallinnlanna/ 20. märts 2015, 10:29
No tõesti, ei saa aru sellistest emadest, kes nii väikese lapse viivad lasteaeda. Kui sul ju mees kõrval, siis peab tema suutma pere üleval pidada seni kui laps suurem. Aga no paljud sellised emad tikuvad ise tööle, kuna tüdinud lapsega kodus olemisest, mis on väga kummaline..mis sa siis sünnitad lapsi, kui ei suuda neid kasvatada. Aga see mallukas on ju paras naljanumber, omast arust mingi ajakirjanik, ise nii kohutavalt loll, et lausa piinlik...tema kirjutised on nii vigased ja lapsikud, nagu algklassi tasemel..kuidas selline inimene küll tööle võeti. Kirjutab fb-s iga päev mingeid lapsikusi, mis tema iga hetk teeb, no ülikoomiline-sedasi võiks igaüks ju kirjutada ..ülinaljakas oli veel tema pulmakutsete demonstreerimine, kus oli hulganisti vigu sees ja no kutse ise nägi välja nagu lapse kritseldis, ise veel keksib ja kiidab, et vaadake minu imelisi kutseid, naersin päris suure häälega :)))))) Tema kodus tehtud pildid on ka ikka tase, no täielik seapesa..sealsamas diivanil aeleb tal suur siga ja siis pärast magab laps sealsamas diivanil .............
A
****/ 19. märts 2015, 18:17
Alla 2,5 või sooovitavam isegi alla 3 aastast last oleks mõistlik mitte lasteaeda viia. Ja kui Sul kodus mingit korda pole ja laps kätub teiste seas nagu ahv, siis pole loota, et kasvatajad temasse hästi suhtuksid. Kolmeaastane laps on juba suurem, targem ja kui temaga on kodus normaalselt suheldud, siis ei lõuga, kisa ega jonni. Arvesta, et lasteaias on laps üks paljudest ja kui ta seal käituda ei oska, siis raske saab olema.
s
Sina, lapse ema...../ 19. märts 2015, 15:27
..oled nõrgamõistuslik olend. Sellise ahviarmastusega võib väikese tüdruku vaimse tervise tema täisealiseks saamiseni päris pee..se keerata. Abi saad psühholoogilt ja mida varem, seda parem.
Kirjutan seda oma kogemuste põhjal, olen nii mõndagi oma elu jooksul näinud. Kui tahad lapsele head, siis paranda esmalt oma suhtumist (arsti abiga)!
k
kaps/ 19. märts 2015, 14:49
laps annab õige reaktsiooni, kuula last. tean, et paljud vanemad on sunnitud oma lapse viima hoidu või aeda, aga võimalusel nii pisikese (isegi kuni alla 3a) hoiaks igapäevaselt ema lähedal. neid ahastuses lapsi on palju, kes nutavad emme järele... väga kurb vaatepilt.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee