Valdo Jahilo spordiblogi

Valdo Jahilo: kaubanduskeskus spordiväljakuna 

Õhtuleht.ee, 16. märts 2015, 09:21
Siseorienteerumise etapp Kristiine keskuses. Kohe pärast finišeerumist saab oma jooksu tulemusi võrrelda teistega arvutiekraanil.  Valdo Jahilo
Kaubanduskeskus pole spordiväljakuna just kõige kohasem ja tavalisem paik. Kuigi jah, jooksupinda ja ruumi jagub seal sama palju kui mõnel sisestaadionil!

Laupäeva hilisõhtul oli siseorienteerujate seltskond kogunenud Kristiine kaubanduskeskuse aatriumisse. Veidi enne kella kümmet, kui enamik äridest olid oma uksed kinni pannud ja võred sissepääsudele ette langetanud, anti start siseorienteerumise 5. osavõistlusele.

Samal teemal

Kaubanduskeskuses toimuvad etapid on minu arvates ühes vahvamad ja erilisemad. Tavatu keskkond, hiigelsuur hoone ja privileeg selles nii ringi silgata, et keegi seda pahaks ei pane. Kontrollpunktid on seejuures ära peidetud nii tavapärastesse kui erilistesse kohtadesse, mille ülesleidmine eeldab veidi enam ajugümnastikat.

Nii olid ka sel korral avatud mõned sellised ruumid ja uksed, kuhu tavakülastajal muidu asja pole. Korruseid ühendavad tagavaratrepid. Kõrvalruumid. Paaril korral võttis ülesanne tõesti kukalt kratsima: et kuhu siis nüüd? Joonisel on koht märgitud, kuid päriselus jookseks justkui teises reaalsuses – no ei ole märki, mida võtma peaks!

Lihtsamate ja nähtavamate kontrollpuntidele oli juurde kruvitud keerukusefaktor lisatakistuste püstitamisega. Nii oli ühte teise korruse koridoride sõlmpunkti punutud maha kõrgema klassi labürint. Lindid jooksid siia-sinna, ikka prügikastist pingini ja pingist seinani.

Kuigi kontrollpunkt oli nina all, ei saanud üle lindi seda võtta. Tuli leida labürindis õige tee ja sinna kuidagi ise jõuda. Ühel korral eksisin selle reegli vastu, kuid parandasin end kohe ja võtsin märgi uuesti. Sellisel juhul loetakse punktivõtt õigeks.

Nii polnud ime, kui esimese jooksus võttis paari punkti leidmine mul üle kolme minuti. Nagu ikka, oli teine start nobedam. Kuigi mõned läbipääsud olid muudetud vahepeal ühesuunalisteks, tuli lõpuaeg esimesest nelja minuti jagu nobedam. Ikkagi juba tuttavam koht ja vaim oskas ootamatusteks valmis olla.

Kella poole kaheteist paiku olime pojaga juba kodus. Higised, väsinud, kuid rahulolevad. Privileegi kaubanduskeskuses ringi kihutada ja sporti teha tuleb kindlasti ära kasutada.

Paar siseorienteerumise etappi on Tallinna rahvale veel jäänud. 21. märtsi õhtul on kavas Audentese spordihallis öine paarisjooks ning 22. märtsil sealsamas hommikune etapp. Kel huvi, leiab rohkem infot võistluste kodulehelt www.osprint.ee

Mis veel nädalavahetusse jagus? Kuna tegu oli imeilusa ja sooja laupäeva-pühapäevaga, tegin laupäeval selle hooaja esimese rattatiiru. Maanteepüss ootab veel oma aega – see vajaks enne hooaja algust väikest hooldust ja sõidukorda sättimist. Et hübriidiga oli see protsess juba ära tehtud, istutasin end selle otsa.

Jah – päris rattasõit pole mingi sisespinning, kus aina valu annad! Kokkuvõtteks sain selle ühe korraga pikema tiiru tehtud kui kogus tänavu terve talve peale kokku suusakilomeetreid.

Pühapäeval kasutasin samuti ilusat ilma ära ja viisin jalad kevadõhku hingama. 19-kilomeetril hakkas parem põlv kergelt valu tegema, kuid õnneks kadus pärast jooksu. Kui tegu polnud just ettevaatlikuks tegema pidava märguandega, oli muidu seisund päris normaalne.

Pärast korralik lihasvenitus ja kerge massaaž koduse massaažirulliga. Vahemaa kulges ökonoomses tempos: 6.26/kilomeetri kohta. Kuu aja pärast toimuva Rotterdami jooksumaratoni valguses on seisund rahuldav, võib joosta küll.

Ka kehakaalu olen saanud õigesse numbrisse, tänase seisuga on see paigas ja rohkem langetamist enam ei vaja. Kahe ja poole kuuga neli kilo alla. Täpselt see number, mis suviste võistlustegi eel. Nüüd tuleb seda hoida ja targa toiduvalikuga kinnistada, et ka Rotterdamis ühtegi lisakilo kaasas poleks. Kui see kahtlane põlvevalu midagi vussi ei aja, olen varsti selle aasta esimeseks maratoniks valmis.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee