Seisukoht

Seisukoht | Putin karistas end ise? (7)

Arvo Uustalu, ajakirjanik, 15. märts 2015, 19:46
Arvo UustaluFoto: Mati Hiis
Kuigi Anna  Politkovskaja mõrvas süüdistati ka tšetšeene, viskus lõpuks džotile miilitsa eru-alampolkovnik Dmitri Pavljutšenkov. Aleksandr Litvinenkot polooniumidoosiga varustanud Andrei Lugovoil ei läinud samuti just kõige paremini. Kagebiidist ärimees suunati tööle Venemaa riigiduumasse. Oligarh Boriss Berezovskil läks kahest eelnenust veidi paremini. Füüsikaseadusi eirates pani omaenda vannitoas ta endale salli kaela.

Aga mis siis juhtus Boriss Nemtsoviga jalutades Kremli külje all ukrainlannast kallima Anna Duritskajaga? Kuigi Vene võimud 23aastase Anna traagilise sündmuse järel arreteerisid, paistab, et nelja lasku enda kõrval jalutanud Venemaa opositsiooniliidri selga ei teinud siiski tema. Tegid hoopis äärmuslasest tšetšeenid, äkki tänutundest suure kodumaa vastu? Tapatööle minejad tekitasid eelnevalt omale pähe ja kätele ka piinamisjälgi ning lasksid kehha elektrivoolu.

Viimastel päevadel on spekuleeritud selle üle, kas mitu kohtumist tühistanud ja fantoomina siin-seal välja ilmunud Vladimir Putin mitte fataalselt haige pole. Arvatavasti on ta elus. Kuid ei saa välistada ka seda, et südametunnistusepiinu tundev poliitiidol andis korralduse end karistada. Kinnitas ta ju, et Nemtsovi mõrva uuritakse põhjalikult ning selle eest vastutavad isikud saavad karistada.

Kui vaja, siis ka tualetis (v sortire).

Samal teemal

15. märts 2015, 20:12
PILTUUDIS: Paet viskas Putini kadumise üle nalja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee