Lemmikud Pariisi moenädalalt: Balenciaga, Valentino ja Rochas. Foto: PIXELFORMULA/SIPA / Scanpix
Väike moeajakiri
15. märts 2015 12:48

Lemmikud Pariisi moenädalalt

Kibekiire moekuu maailma moemekades on läbi saanud ja sügiskollektsioonide esitlustele joon alla tõmmatud. Viimast korda sel hooajal toon minagi teieni enda lemmikud, seekord glamuurselt Pariisi moenädalalt. 

Pariisi kollektsioonid on võrreldes teiste moelinnadega kuidagi jõulisemad, inglise keeles ütleks nende kohta "empowering" (sõna, millele normaalset eestikeelset vastet pole)Need riided tekitavad tunde, et maailm on suurtele tegudele valla, vaja on vaid imehea välja näha ja siis suurte sammudega unistuste poole astuda. 

Pariisis kordusid sarnased trendid, mis teistelgi moenädalatel, kuid mustrite ja seitsmekümnendate meenutuste hulka eksis ära ka mitu ühevärvilist tumedat kollektsiooni, avangardset loomingut ja hulljulgeid lõikeid. 

Minu seekordsed lemmikud olid Rochas, Valentino ja Balenciaga - kõik täiesti erinäolised kollektsioonid. Rochas on naiselik, kuid mingil määral vaoshoitud ja konservatiivne. Valentino on üliilus ja glamuurne, nagu alati. Balenciaga on karm ja julge, kuid ikkagi väga kantav. 

Rochas puhul meeldisid mulle just väikesed naiselikud detailid, näiteks peenikesed lipsukesed mantli krae ääres või kleidi dekoltee satsiline äär. Värvidega ei olnud samuti üle pingutatud, halle ja pruune komplekte täiustasid aeg-ajalt tumekollased kleidid või mantlid. Romantline linnumuster, karusnahadetailid ja läbipaistev kangas vaid lisasid riietele õrnust. Kannaksin sellest kollektsioonist vist kõike, kui mul võimalus oleks. 

Valentino on alati ilus, selles võib kindel olla, kuid see ilu ei tähenda alati, et teiste hulgast silma paistab. Seekord paistis ja mitte ainult sõud lõpetanud Zoolanderi üllatusega, vaid ka riiete elegantsuse ja kogu moemaja loomingu järjepidevusega. Kollektsioonis ei ole ainult naiselikud ja õrnad kleidid, vaid ka veidi maskuliinsemad ühevärvilised komplektid suurte kampsunite ja seelikutega, samuti seksikad lühemad kleidid ja läbipaistvad kangad. Ehk on see võimatu, aga mulle tundub, et Valentino kollektsioonis oleks midagi igale naisele. 

Balenciaga laval kõndisid jõulised naised. Sellised, kes panevad püksid jalga ja näitavad meestele, kuidas maailma asjad tegelikult käivad. Ka kollektsiooni detailid esindasid hästi kahe maailma - meeste ja naiste - kokkupõrget. Riideid kaunistasid pärlid, rüüsid ja volangid, teistel modellidel aga laiad rihmad mantlide kraedel ja kleitide seljaosal. Sama varieeruvus oli ka lõigetes, raskepärased ja kohmakad mantlid versus elegantsed pükskostüümid ja satsilised pluusid.