Eesti uudised

FOTOD: Tapale saabusid USA tankid (106)

Õhtuleht.ee, 14. märts 2015, 16:52
Foto: Eesti Kaitsevägi
Täna hommikul saabusid Tapale Ameerika Ühendriikide kompaniisuuruse väekontingendi järgmise rotatsiooni varustus ja tehnika, sealhulgas M1A2 Abrams tankid.

"Saabunud tankirühm viibib Eestis järgmised kolm kuud ja võtab osa mitmetest eestlaste õppusest, sealhulgas suurõppusest Siil," ütles Ühendriikide Euroopa väejuhatuse läviohvitser kapten Eric Kirsch. Ta lisas, et tankid saabusid Ameerika Ühendriikide Georgia osariigist ning kuuluvad maailma parimate tankide hulka.

Samal teemal

Kapten Kirschi sõnul on M1A2 Abrams olnud ameeriklaste relvastuses viimased kolmkümmend aastat ning on tõestanud end nii Iraagis kui Afganistanis. Tegemist on tankiga, mille kavandamisel on mõeldud kvaliteedile ja võimekusele ning mis on vajadusel võimeline edukalt võitlema ülekaaluka vastasega.

Saabunud kompanii koosneb ühest tanki- ja kahest õhudessantrühmast. Tankirühm kuulub Ühendriikide maaväe 3. jalaväediviisi, 1. brigaadi, 7. rügemendi koosseisu, õhudessantväelased aga 173. õhudessantbrigaadist.

Järgmisel nädalal vahetavad nad välja Eestist Saksamaale suunduva 2. ratsaväerügemendi 3. eskadroni mehhaniseeritud jalaväekompanii. Sarnaselt Eestist
lahkuva üksusega hakkavad ameeriklased ja nende tehnika paiknema 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakus.

Üksuse saabumine on osa Ameerika Ühendriikide heidutusmeetmete operatsioonist Atlantic Resolve Kirde-Euroopas, mille eesmärgiks on NATO julgeolekumeetmete
tugevdamine. USA hoiab Eestis kompanii suurust roteerivat üksust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee